Temsilci Gençler Aranıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Temsilci Gençler Aranıyor

0

Son dönemlerde özellikle de gençlerin söylemlerine kulak asıyor, onların fikir ve geliştirmelerini uygulayarak daha yaşanabilir bir dünya oluşturma çabası içerisine giriyoruz. Peki bu noktada gerçekten onların düşünceleri neler? Temsil ettikleri şehir hakkında ne düşünüyorlar? Bu ve daha fazlasının ortaya konulacağı Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan 10 günlük kamp programı hakkında detaylı bilgiye erişin!

Nerede Ve Ne Zaman?

Türkiye’nin 81 ili ve  KKTC’den gelecek olan gençlerle birlikte düzenlenecek olan program için kontenjan sayısı 164 olarak belirlendi. Son başvuru tarihi için ise 9 Nisan tarihi belirlendi. Son dönemde kayıt sayısında gözle görülür artışın olması başvuru yapan onlarca genç arasından bazı seçimlerin de yapılması anlamına geliyor. Etkinlik süresi toplamda 10 gün olacak ve de gençler için özellikle de bu pandemi döneminde dolu dolu geçirecekleri bir etkinlik olarak planlanıyor.

Başvuru Alanı

Sınırlı sayıda kontenjan yer aldığı için başvuru konusunda elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen resmi bir internet sitesi olan gencizbiz.gsb.gov.tr adresleri üzerinden ücretsiz olarak kayıt yapılabiliyor. Yapılması gereken şeyler ise isim soy isim, cep telefonu numarası, e-mail adresleri gibi iletişim bilgilerini kayıt formuna girmek olacak. KKTC vatandaşları da yine aynı link üzerinden giriş sağlayarak kayıt işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyorlar.

Program Hakkında 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl bu dönemlerde klasik olarak gerçekleştirilen ve de gençlerin daha sosyal bir şekilde çevreleri ile etkileşime girmelerini destekleyen programlar, tekrar karşımıza çıkıyor. Yurdun dört bir yanından kendi kültürlerini diğer gençler ile paylaşarak çok daha aktif bir sosyal sorumluluk projesine imza atan görevli personel, pandemi sürecinin de gölgesi altında olmasına rağmen kurallar çerçevesinde hijyenik ve bir o kadar da istikrarlı bir program eşliğinde bu programı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Sizler de gsbgenclik Instagram sayfası üzerinden veya detaylı bilgilerin yer aldığı internet sitesi üzerinden bu program hakkında bilgileri elde edebilir, başvuru için son gün olan 9 Nisan tarihi gelmeden önce başvurunuzu yaparak 164 kişi arasında olmayı başarabilirsiniz…

Yorum Yap