Adımların Çocuklar İçin Kitaba Dönüşsün
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Adımların Çocuklar İçin Kitaba Dönüşsün

0

Anne Çocuk Eğitim Vakfı her çocuğun rahatlıkla kitap okuyabilmesi için adımların çocuklar için kitaba dönüşsün kampanyası başlatıyor. Genellikle ekonomik düzeyi yetersiz ailelerde büyüyen çocukların daha az kelime duyarak büyümesinin ciddi bir problem olduğunun altını çizen AÇEV,  gelir düzeyi yüksek ailelerin çocuklarının 4 yaşına geldiklerinde 45 milyon kelime duyduklarını, düşük sosyo-ekonomik seviyede yetişen çocukların ise sadece 13 milyon kelime duyduklarının altını çiziyor.

Hem toplumsal bir farkındalık oluşturmak hem de daha fazla çocuğun kitaba daha rahat bir şekilde ulaşabilmesini sağlamak için İstanbul Yarı Maratonuna davetlisiniz. 

Amaç Ebeveynlerin Çocuklarına Daha Fazla Kitap Okuması

Ailelere daha fazla kitap göndererek aile ortamında çocuklara daha fazla kitap okunmasını amaçlayan AÇEV sizin de bu koşu organizasyonuna katılarak adımlarınızı artırmanızı istiyor.

Nasıl Kayıt Yapılabilir

Aşağıda verdiğimiz link aracılığıyla online bir şekilde koşuya kayıt olabilirsiniz. Sonrasında ise daha fazla derece yapıp daha fazla adım atmak için antrenmanlara başlamanızı tavsiye ediyoruz. 

Aynı zamanda aşağıda belirttiğimiz linkte pek çok farklı yardımseverlik kampanyasına da dahil olabilirsiniz. Koşu tamamlandıktan sonra mevcut durumunu bağışçılarınıza göndererek bağış yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Her Şey Çocuklar Okusun Diye

Çocukların daha fazla kitap okumaları için dört yaşına gelinceye kadar çok kitap okunan ortamlarda bulunmaları gerekmektedir. Bu sebeple sizlerde adımlarınızı çocuklar için atabilirsiniz.

Katılım İçin Ne Yapmalı

Dilerseniz ipk.adimadim.org adresini ziyaret ederek hızlı bir şekilde kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Hadi ne duruyorsunuz? Siz de çocuklar için koşmaya başlayın.

Yorum Yap