TURMEPA, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı Kapsamında Hibe Almaya Hak Kazandı
  1. Anasayfa
  2. Haber

TURMEPA, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı Kapsamında Hibe Almaya Hak Kazandı

0

25 yıldır denizleri korumak adına mücadele veren TURMEPA hazırladığı son proje ile Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’ndan hibe almayı başardı.

Hibe İle Yapılacaklar

TURMEPA hazırladığı proje ile 6 bin kişiye ulaşarak geniş çaplı bir eğitim vermeyi hedefliyor. Hali hazırda 4 adet 2,5’er dakikadan oluşan videolar hazırlandı. Bu videolarda denizlerin önemi hakkında bilgilendirmeler yapılacak.

Her yaş grubuna özel olarak hazırlanacak diğer videolarda ise insanların bilinçlendirilmesi amaçlanacak. Ayrıca altyazı desteği ile birlikte işitme engelli olan vatandaşlarımızın da videolardan istifade edebilmesi sağlanacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Lise Anılarına Göre Senin Için İdeal Meslek Ne? Testi Çöz Ve Öğren!

Amaç Dezavantajlı Bölgelere Ulaşmak

Projenin temel amacı dezavantajlı olan ve bilgiye ulaşmakta sıkıntı yaşayan bölgelere ulaşmak olacak. Böylelikle deniz kirliliğini en aza indirgemek sağlanacak. Denizlerin kirliliğini azaltmak çevre harcamalarını azaltacağı gibi daha sağlıklı bir yaşamı da bizlere sunacak.

DenizTemiz Derneği/TURMEPA organizasyonu şimdiye kadar denizlerdeki katı ve sıvı atıkları temizleme konusunda hummalı çalışmalar yürüttü. Fakat bu çalışmalar reaktif olması nedeniyle yeni kirlenmelerin önüne geçmemektedir. İşte bu nedenle yeni hibe desteği ile birlikte proaktif tedbirler hayata geçirilecek. İnsanların bilinçlenerek denizleri sevmesi ve koruması sağlanacak. Özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin bu konuda bilinç kazanması geleceğimiz açısından daha büyük bir önem arz etmektedir. Proje ile ilgili gelişmeler yaşandıkça sizlerle web sayfamız üzerinden paylaşmaya devam edeceğimizi de belirtmek isteriz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.