Kentsel Ulaşım Hakkında Planınız Var mı?
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Kentsel Ulaşım Hakkında Planınız Var mı?

0

Hızla büyüyen şehirler, artan nüfus, kirlilik ve ulaşım gibi sorunlar günümüzün en büyük soru işaretleri olmaya devam ediyor. Özellikle plansız şehirleşmenin etkileri başta kendini gösteremese de trafikten başlayarak bir çığ gibi büyüyor. 

Bu durumun bilincinde olarak sizin de söyleyecek sözünüz varsa bu etkinliğe bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

EIT Urban Mobility 2022 – 2024 İş Planı Birinci Çağrısı

Aşağıda verdiğimiz link aracılığıyla yapılan çağrıya göz atmak isterseniz 23 Mart – 25 Nisan 2021 tarihleri arasında açılan proje sunma bölümünü ziyaret edebilirsiniz. 

Hangi Alanlar Ön Plana Çıkıyor

Öncelikli olarak İş Geliştirme ve Girişimcilik konusunda mevcut sorunların ön plana çıkarılarak nasıl bir yol izlenmesi gerektiği inceleniyor. 

Bir sonraki basamak ise her planlamanın olmazsa olmazı kabul edilen inovasyon konu başlığı üzerinde 

Tabi ki üçüncü basamak olarak yapılan planlamalara etkin vatandaş katılımının oluşturulması da amaçlanıyor. 

Tüm bunların dışında bölgesel yenilikçilik gibi konu başlıklarına göz atarak kendi alanınızla ilgili neler yapabileceğinizi de masaya yatırabiliyorsunuz. 

Kamusal alan ve akademi tematik alanları hakkında da planlarınız varsa mutlaka projelerinizi ilgili tarihler arasında ulaştırmanızı tavsiye ederiz.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman

Her ne kadar son derece farklı konu başlıkları gibi görünse de tüm tematik alanlar aynı merkezde şekilleniyor. Kentsel sorunların inceleneceği bu iş planına son katılım tarihi olarak 18 Mayıs 2021 belirlenmiş.

Başvuru Hakkında

Bu çağrıya kulak vererek başvurmak isterseniz https://eic.ec.europa.eu/index_en ilgili linki ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

Yorum Yap