Gezmek İçin Dünyanın En Ucuz 8 Ülkesi
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Gezmek İçin Dünyanın En Ucuz 8 Ülkesi

0

Dünyayı gezmek isteyen ancak dolar, euro kuruna takılanlar için dünyanın en ucuz ülkeleri nelerdir sizin için araştırdık. Düşük bütçe ile farklı kültürler görebilir ve eşsiz deneyimler yaşayabilirsiniz.

  • Ukrayna

Eğlence sizin için olmazsa olmazlardansa en ideal ülke Ukranya’dır. Üstelik konaklama, yemek gibi ihtiyaçları da uygun fiyata karşılayacaksınız. Lviv, Kiev ve Odessa en gezilesi yerlerdendir. Günlük 15 dolara tatil yapabilirsiniz.

  • Laos

Başkenti Vientiane olan Laos küçük ama kültürü geniş bir ülkedir. Günlük 25 dolar gibi bir miktara tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaksınız. Gittiğiniz zaman tapınaklarını gezmeden gelmemelisiniz.

  • Kamboçya

Bin yıllık Angkor tapınağı, Kımer Mirası ve Apsaralara en gezilesi yerlerdendir. Ortalama 15 dolar gibi bir miktara gününüzü geçirebilirsiniz.

  • Hindistan

Renkli kültürü ile dünyada tanınan Hindistan ucuza gezilecek ülkeler arasında başı çeker. Burada bir gününüzü 5 dolara geçirebilirsiniz. Şehri tüm görkemi ile gezeceksiniz ve paranız da cebinizde kalacak. Gitmişken mutlaka Nepal’a uğramalısınız.

  • Vietnam

Asya’ya karşı ilgi duyanlar için en iyi seçimlerden biri Vietnam’dır. Eşsiz doğası ve mimarisi ile görülecek çok yer vardır. bir gününüzü 15 dolar gibi uygun fiyata kurtarabilirsiniz.

  • Nikaragua

Dünyada gezilecek ucuz ülkeler arasında en ucuzu muhtemelen Nikaragua diyebiliriz. Ekonomisi berbat olsa da doğası eşsizdir. Günlük 20-30 dolara buradaki tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

  • Endonezya

Bali Adası ile tanınan Endonezya binlerce adadan oluşur. Günlük 30 dolara bu doğa harikasını gezebilirsiniz.

  • Sri Lanka

Hint Okyanusu’nda bir ada ülkesi olan Sri Lanka, doğası ve mimarisi ile görülesi yerlerdendir. Günde 25 dolara kolaylıkla tüm ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Dünyanın en ucuz ülkeleri ile yeni kültürler görebilir, dilinizi geliştirebilirsiniz.

 

Yorum Yap