Dünyayı Gezmeniz İçin Size Para Ödeyecek 9 Kariyer Seçeneği
  1. Anasayfa
  2. İş ve Staj Fırsatları
Trendlerdeki Yazı

Dünyayı Gezmeniz İçin Size Para Ödeyecek 9 Kariyer Seçeneği

0

Dünyanın en güzel yerlerini gezip görmek ve keşfetmek eminiz ki mükemmel olacaktır. Hele ki bunu hiç para ödemeden ve üstüne para alarak yapmak mı? Her ne kadar bir hayal gibi görünüyor olsa da bu mümkün! Elbette bu sandığınız kadar da kolay olmayacaktır. Ancak gezdikçe para kazanacağınız kariyer seçeneklerini iyi değerlendirerek, hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte, dünyayı gezmeni için size para ödeyecek 9 kariyer seçeneği…

Hosteslik- Pilotluk

Dünyayı gezmek denildiğinde akıllara gelen ilk meslek şüphesiz ki hosteslik ve pilotluk olacaktır. Hostes ve pilotluk sandığınız kadar da kolay bir meslek olmayabilir ancak sizlere dünyayı gezerek para kazanma hayalini kesinlikle yaşatmaktadır.

 

Düğün Fotoğrafçılığı

Evet! Yanlış duymadınız! Uzun mesafe düğün fotoğrafçılığı mesleği de dünyayı gezip para kazanma imkânı sağlıyor. Üstelik bu meslek ile dünyanın birbirinden farklı egzotik yerlerine, en pahalı ülkelere ve hatta en turistik alanlara gidebilirsiniz. Uzak mesafe düğün fotoğrafçılığı mesleği ile dünyayı gezmenin yanı sıra güzel anılar biriktirmek de mümkündür.

 

Cruise Gemilerinde Ya da Özel Yatlarda Çalışmak

Denizi sevenler için dünyayı gezebilecekleri en güzel mesleklerden biri de Cruise gemilerinde ya da özel yatlarda çalışmak olacaktır. Uzun seyahatlere ayıracak vakti olanlar, gemi mürettebatında görev alarak, kıyı kıyı dolaşıp, birbirinden güzel ülkeleri keşfedebilirler.

 

WWOOF’a Katılmak

WWOOF, çiftlik alanında araştırma geliştirme ve üretme enstitüsüdür. Himayesinde gönüllü çalışanlar bulunmaktadır. Değişim programı seçeneği de sunar. Burada çalışarak, birbirinden farklı ülkelerin kültürlerini keşfedebilir ve yeni insanlar tanıyabilirsiniz.

 

Tur Rehberliği

Her seyahat acentesi tur rehberlerine değer vermektedirler. Herhangi bir ülkenin ya da şehrin kültürü hakkında iyi derecede dil ve tarihi bilgisine sahip olarak, tur rehberi mesleğini icra etmek mümkündür. Tur rehberleri, farklı ülkeleri gezerek para kazanabilmektedirler.

 

Uluslararası Ofislere Sahip Firma Adına Çalışmak

Bazı şirketlerin politikaları, şehirler ve ülkeler arasında çalışma iznini olanaklı kılmaktadır. Böyle bir şirketin himayesinde çalışarak hem farklı ülkeleri keşfedebilir hem de para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda da kendinizi işinizde geliştirmeniz mümkün olacaktır.

 

Bağımsız Çalışın

Bağımsız çalışan kişiler kendi çalışma ortamlarını, yerini ve saatlerini diledikleri gibi ayarlayabilmektedirler. Genel olarak yazarlar, fotoğrafçılar ya da stilistler bağımsız alanda en çok talep görenler arasında yerini alıyor. Gün sonunda işinizi teslim ederek, dünyanın hemen her yerini gezebilirsiniz.

 

Blog Yazarlığı

Blogger olmak son derece popüler bir meslek! Bu mesleğin sabit bir çalışma saati yoktur. Yaşam, gezi, yemek ve güzellik alanlarında blog yazarlığı yapabilir ya da vlogger olabilirsiniz. Böylece hem dünyayı gezecek hem de para kazanacaksınız.

 

Çevirmenlik

Yabancı dili iyi olan kişiler, devlet himayesinde ya da çeşitli seyahat acentelerinde iyi bir iş bulabilirler. Birden fazla yabancı dil bilenler daha avantajlıdır. Çevirmenlik yaparak da dünyanın en güzel yerlerini keşfetmeniz ve para kazanmanız mümkün olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.