Uzaktan Eğitimde Bu Yanlışlara Düşmeyin
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Uzaktan Eğitimde Bu Yanlışlara Düşmeyin

0

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünden dolayı okullarda yüz yüze eğitime ara verme durumunda kalınmıştır. Okullar, yüz yüze eğitime ara verdiğinden dolayı, öğrencilerin eğitimi aksamaması adına uzaktan eğitim düzenlenmektedir. İlköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri, uzaktan eğitimini eba sitesinden almaktadır. Üniversite öğrencileri ise, üniversitenin kendi platformlarından uzaktan eğitimi almaktadır. Uzaktan eğitim kapsamında öğrencilerin mutlaka bahsedeceğimiz konulara dikkat etmesi ve özen göstermesi gereklidir. 

Uzaktan eğitimde özellikle anne ve babalara çok önemli rol düşüyor. Okulların eğitime ara vermesiyle çocuklar telefon ve tablet gibi cihazlarda çok fazla zaman geçirmektedir. Bu bağlamda çocuğunuzun daha sağlıklı bir eğitim alması için, derslerine yönelmesinde özen göstermelisiniz. Bununla beraber ders çalıştığına dair kontrol etmelisiniz. Uzaktan eğitimde önemli noktalardan bir tanesi de daha profesyonel eğitim almak açısından video konferans sistemlerinin iyileştirilmesidir. Bunun için bilgisayarınızın video konferans programını güncelleştirmelisiniz. 

Millî Eğitim Bakanlığı logosu olan ve eba adlı sahte sitelere dikkat etmelisiniz. Bakanlık tarafından resmi eba sitesinde ve TRT eba kanallarında uzaktan eğitim verilmektedir. 

Yalnızca uzaktan eğitim alırken kameranızın açık olduğuna özen gösterin. Tabletinizdeki veya bilgisayarınızdaki uygulamaların bildirimlerini kontrol etmenizde fayda var. Kameraya erişmek isteyen uygulamaları araştırın ve dikkat edin. Anne ve baba olarak çocuğunuza, daha çok ders çalışması için, sağlıklı kurallar koyun. Bu sayede çocuğunuzda uzaktan eğitimini daha sağlıklı alabilecektir. 

Yorum Yap