Online Check-in Nedir, Nasıl Yapılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Online Check-in Nedir, Nasıl Yapılır?

Günümüzde artık herkes beklemeden online check yaptırıyor.. Online işlemin kolaylığını sizde inceleyin..

0

Online Check-in Nedir?

Uçak biletimizi herhangi bir acenteden aldığımızda ya da internetten satın aldığımızda otobüslerde olduğu gibi bize yer ve sıra numaramızı söyleyen bir ibare yer almaz biletin üstünde. Ta ki havalimanına gidip check-in işlemini yapana kadar. O esnada görevli uçağın boş yerlerini sırayla yolculara verir ve maalesef ki bizim isteğimize göre bir yerleştirme olmaz bu.

Online Check-in Nasıl Yapılır?

Eğer online check-in yaparsanız dilediğiniz yer ve sırada ki koltuğu seçebilirsiniz. Online check-in firmalara göre değişmekle beraber genel olarak uçağın kalkış saatinden 24 saat öncesi açılan bir sistemdir. Bileti aldığınız firmanın internet sitesine girerek online check-in bölümüne girdiğimizde bize uçak biletimizin bir takım sorularını sorup giriş yapmamızı sağlayan bir sayfa açılır. Daha sonra uçağın istediğimiz bölümünden koltuk seçebiliriz. Tabi ki bizim gibi başkaları da online check-in yapabileceği için bazı yerleri dolu olarak görebiliriz.

Online check-in‘in en büyük avantajı havalimanına girdiğinizde check-in yapma derdiniz olmadığı için bagajınızı teslim edip direk olarak bekleme salonuna geçebilirsiniz. Buda yoğunluğa bağlı olarak size en az 15 – 20 dakika kazandıracaktır.

Online check-in hizmeti genel olarak ücretsiz olmasına rağmen bunu ücretli olarak da müşterilerine sunan firmalar mevcuttur.

Yorum Yap