İngilizce Öğrenmek İçin Yabancı Dizi İzlemek (Önemli İpuçları)
0

İngilizce öğrenmek için herkes tarafından tercih edilen ve daha hızlı öğrenilen yöntemler farklılık gösterebilmektedir. İngilizce öğrenmek adına birçok kişinin çaba sarf ettiğini söyleyebiliriz. Kimi kişiler mobil uygulamalar ile pratik yaparak İngilizcesini geliştirmek isterken kimi kişiler de keyif almış oldukları dizileri izleyerek İngilizce dilini öğrenmeye çalışmaktadır. Bugünkü yazımızda, dizi izlemekten keyif alanlar ve yabancı dilini de keyif almış olduğu yabancı dizileri izlerken geliştirmek isteyenler için İngilizceyi daha iyi öğrenebilmenin ipuçlarını vereceğiz.

İngilizceyi Benimseyin
Kolay dil öğrenme yöntemleri sayılacak olduğu zaman, birçok alternatif yöntem ile İngilizce seviyenizi geliştirmek mümkündür. Fakat hangi yöntem ile İngilizcenizi geliştirmek isterseniz isteyin, öğrenmek istemiş olduğunuz dili benimsemeniz ve günlük hayatınızda da kısa tekrarlarla dahi olsa kullanmanız gerekir. Yabancı diziyi izledikten sonra sosyal hayatınız içerisinde de yeni öğrenmiş olduğunuz kelimeleri kullandığınız takdirde, yeni kelimeleri pekiştirme ve akılda kalıcılığını arttırma şansınız çok daha fazla olacaktır.

Tabuları Yıkın
İngilizce öğrenmek için gayret ettiğiniz takdirde, belirli bir ilerleme kat edebilirsiniz. Fakat kimi zamanlar önünüze çıkan engeller karşısında zorluk yaşayabilir ve İngilizceyi öğrenmek adına olan hevesinizi kaybedebilirsiniz. Bu gibi durumlarda yabancı diziler imdadınıza yetişebilir. Sevdiğiniz diziyi izlerken, aynı zamanda İngilizcenizi de geliştirme şansınız olacaktır. Böylece İngilizceyle aranızdaki mesafe açılmamış olur.

İngilizce Öğrenmek İçin Neden Yabancı Diziler?
Yeni bir dil öğrenebilmek için gramer yeterli olmamaktadır. Bunun yanında yabancı dizi İngilizce geliştirmek için pratik anlamında oldukça etkili bir yöntemdir. Diziler aracılığı ile dile ait kültürün anlaşılması ve sizin de dizi boyunca bu dünya içeresinde yer almanızı sağlayan yapımlar mevcuttur. Öğrenmeye gayret gösterdiğiniz dilin kullanımı, sosyal ortamda yabancı ciddidir konuşan bir kişiden duyacağınız kelimeler ile aynı olmaktadır. Bu sayede İngilizceyi öğrenmek izliyorsanız, belirli bir süre sonra sahip olmuş olduğunuz gramerin üzerine koyacak ve İngilizcenizi daha üst seviyeye çıkaracaksınızdır.

Pasif Kelime Yerine Dizi Tekrarı
İngilizce öğrenmek için izlemiş olduğunuz yabancı diziler sayesinde, daha önce öğrenmiş olduğunuz kelimelerin tekrarını da yapmış olursunuz. Dizi içerisinde geçen diyaloglar sayesinde kelime tekrarları yaparken, öğrenmek istemiş olduğunuz dile de kulak aşinalığınız oluşur.

Liste halinde ezberlemiş olduğunuz kelimeler, belirli bir süre sonra unutulacaktır. Bu yönü ile bakıldığı zaman İngilizceden uzaklaşmamanızı sağlayan ve kelimeleri sürekli olarak tekrar etmenizi sağlayan yabancı dizi İngilizce geliştirmek için oldukça İdealdir.

Yabancı Dizi İzleyerek İngilizce Öğrenecek Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler;

  • İngilizceyi öğrenmek için direkt diziler ile sıfırdan aşama kat etmeniz zor olacaktır. Bundan dolayı ufak bir temel attıktan sonra yabancı diziler ile dil öğrenme sürecini desteklemeniz çok daha iyi bir şekilde İngilizceyi öğrenmenizi sağlar.
  • Kolay dil öğrenme yöntemleri arasında yabancı dizi izlemek yer alsa da seviyenize uygun bir dizi seçimi yapmadığınız taktirde, dizinin size kelime öğrenme açısından çok fazla bir şey katmayacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden İngilizce seviyenize uygun dizi seçimleri yapmalısınız.
  • Dizi içerisinde aklınıza takılan kelimeleri not alabilir ve günlük hayatta kullanarak kelimeyi hızlıca öğrenebilirsiniz.
  • En önemlisi de İngilizce öğrenmek için biraz yabancı dizi izledikten sonra büyük gelişme göstermeyi beklemeyin. Yeni bir dil öğrenmek zaman ister. Bu zamanı kendinize tanıyın ve asla vazgeçmeyin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.