Kültür Sanat Fonu 2020 Başvuruları Açıldı
  1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
Trendlerdeki Yazı

Kültür Sanat Fonu 2020 Başvuruları Açıldı

1

İstanbul Kültür Sanat Vakfı Kültür Politikaları Çalışmaları ve Turkey Mozaik Foundation ortaklığı ile yapılan çalışmalar neticesinde, Kültür Sanat Fonu 2020 dönemi başvuruları açılmıştır.

Covid-19 pandemesi sebebiyle her alanda görülen değişiklikler ile birlikte Kültür-Sanat alanında da yaşanan değişikliklere bu alanlarda faaliyet gösteren STK’ların adapte olmasını sağlayacak program, sivil toplum kuruluşları için farklı destekleri bir arada sunuyor.

STK’ların Proje Fikirlerine Göre Gelişmelerine Destek Verilecek

Kültür sanat faaliyetleri yürüten Sivil toplum kuruluşlarının teknoloji imkanlarından yararlanması, dayanışma temelinde hareket etmeleri ve yeni iş birliklerinin hayata geçirilerek özellikle pandemi sürecinde faaliyetlerine daha rahat devam etmesi hedeflenmektedir.

Pandemi döneminde ihtiyaçların karşılanmasına yönelik farklı çalışmaların yer aldığı program kapsamında, aşağıdaki gibi kurumsal gelişmelerini sürdüren veya proje fikirleri bulunan kültür sanat alanındaki STK’lar destek alabilecekler.

  • Türkiye’de kurulan vakıf, dernek ve kooperatifler gibi, kar amacında olmayan kuruluşlar
  • Kültür sanat alanında çalışmalarına devam eden sivil toplum kuruluşları
  • 2019 yılındaki gelirlerinin toplamı, 30 bin ile 1,5 milyon TL arasında olan sivil toplum kuruluşları,
  • En geç 2019 yılında kurulmuş olan dernek ve vakıflar (2020 yılında kurulanlar kapsam dışıdır)
  • Kültür Sanat Fonu’ndan proje sunarak destek almak isteyen STK’lara en fazla ödenecek tutar, 80.000 TL’dir.
  • STK’lar tarafından sosyal mesafe ve diğer salgın kurallarına uygun olarak düzenlenen etkinlikler için destek verilebilir.
  • Sivil toplum kuruluşlarının yerelde, ulusalda ve uluslararası alanda sürdürecekleri kültür sanat faaliyetleri ve projelere destek sağlanmaktadır.

Fondan başvuru yaparak destek almak isteyen Sivil Toplum Kuruluşları, başvurularını en geç 25 Eylül 2020 tarihi ve saat 18.00’e kadar başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurarak yapmaları gerekmektedir.

Başvuru ve Detaylar İçin Tıklayınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (1)

  1. kampanyaya katılmak istiyordum ama kaçırmışım, başka kampanya olursa tekrar bilgilendirir misiniz. Sayfayı takipteyim paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.