Antalya’da Mutlaka Yatırım Yapılması Gereken Bölgeler
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Antalya’da Mutlaka Yatırım Yapılması Gereken Bölgeler

Kazancınızın nereye nasıl yatırılması konusunda bu makalemize göz gezdirebilirsiniz..

0

Antalya’da mutlaka yatırım yapılması gereken bölgeler nerelerdir? Öncelikle yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları bilmek gerekiyor. Buna göre bir bölgede yatırım yapılırken şunlara dikkat etmek gerekiyor. Yatırım yapılacak bölgenin gelişime elverişli olası gerekiyor. Sanayi bölgesi olup olmadığına, turizm bölgesi olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor. Ekonomiye hareket veren tarım, turizm, ticaret, sanayi özelliklerinin bölgedeki varlığına bakılmalıdır.

Antalya’da yatırım yapılacak yerler arasında Kemer, Belek, Alanya ve Boğazkent, Antalya’da konut yatırımı için dikkat çeken bölgelerdir. Bu bölgelerdeki konut yatırımında yüksek gelirler elde edilmektedir.

Antalya’da arsa yatırımı hangi bölgelerde yapılmalıdır?

Antalya’da arsa yatırımı yapmak isteyenler, Lara, Konyaaltı, Kepez, Serik, Manavgat, Alanya ve Döşemealtı bölgelerini tercih edebilirler. Bu bölgelerdeki arsa yatırımı uzun vadede iyi kazançlar sağlamaktadır.

Antalya’da imara açılacak bölgeler de yatırım için doğru seçenekler olmaktadır. İmarlı bölgelerin fiyatı imarsız bölgelere göre çok daha fazladır. İmarsız arsalara yatırımı yapılırsa bu arsanın kamulaştırılmasıyla karşı karşıya gelinebilir ve bu durumda yatırım gerçekleşemez. Doğru yatırım için imarlı arsaları tercih edin.

Antalya yabacı yatırımcılar için de bir önde gelen bir bölgedir. Turizm amaçlı gayrimenkullerin satışları gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle Konyaaltı ve Lara,  turizm amaçlı gayrimenkullerin çoğunlukta olduğu bölgelerdir.

Yorum Yap