Dubai’de Dil Eğitimi Almak İçin 7 Neden
  1. Ana Sayfa
  2. Yurtdışında Eğitim

Dubai’de Dil Eğitimi Almak İçin 7 Neden

0

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı 7 emirlikten biridir. Geçmişte İngiliz himayesinde bulunan ülke bağımsızlığını kazanmıştır ancak ülkenin dört bir yanında İngiliz kültürü kendisini göstermektedir. Bu nedenle de İngilizce öğrenmek için en iyi ülkelerden biri de Dubai olarak biliniyor. İşte, Dubai’de dil eğitimi almak için 7 neden;

1 Kolay Vize İmkânı

Herhangi bir ülkede dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tereddüt ettikleri konulardan biri de şüphesiz ki söz konusu ülkenin vize sürecinin sıkıntılı olup olmadığıdır. Bu nedenle kolay vize veren ülkeler genel olarak daha sık tercih ediliyor. Özellikle de Dubai’deki Es Dubai dil okulu öğrencilere, vize anlamında çok önemli destek sağlıyor. Ayrıca Dubai vizesi almak için birçok ülkenin istediği gibi hesapta para bulunduğuna dair evrak ibraz edilmesi gerekmemektedir. Vize almak için pasaport, biometrik fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi yeterlidir.

 

2 Es Dubai Dil Okulu Eğitim Standartları

Es Dubai Dil Okulu, Dubai’nin merkezinde yer almaktadır. Okul, teknolojik anlamda çok iyi seviyededir. Aynı zamanda akıllı tahtalarla donatılmış olup, öğrencilerine ücretsiz internet erişimi sunar. Okulda kafeterya, öğrenci salonu ve kütüphane vardır. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS’e hazırlık, İş İngilizcesi ve konuşma kursları verilmektedir. Eğitimler üst düzey bilgi ve donanıma sahiptir.

 

3 Kolay Çalışma İzni

Dubai ülkesinde öğrencilerin çalışma iznine sahip olması için en az 12 hafta ve üzeri dil okuluna kaydolması gerekmektedir. Bu sürenin dolmasından sonra yasal çalışma izni almak mümkün olacaktır. Haftada 20 saatlik part time çalışma izni söz konusudur. Dil okuluyla birlikte, çalışma avantajından faydalanan öğrenciler böylece kendi masraflarını da karşılarken, dil yeterliliklerini de artırıyor.

 

4 Zengin Sosyal Faaliyetler

Öğrenciler için dil okullarının düzenlediği çeşitli sosyal aktiviteler bulunmaktadır. Bunun dışında ise müzeler ziyaret edilebilir, hayvanat bahçesi gezilerine de katılım sağlanabilir. Ülkede bulunan Kite Beach ise sörf yapmak için mükemmel bir alana sahiptir. Ayrıca buraya gelenler çöl safarisi yapabilmektedirler.

 

5 İyi Standartlarda Konaklama İmkânı

Öğrenciler için çok sayıda konaklama seçeneği yaratılmıştır. Yurt seçeneklerinin yanı sıra merkez lokasyonda paylaşımlı dairelerde konaklama imkânı söz konusudur. Ayrıca konaklama alanları okullara bir hayli yakın mesafededir. Konaklama alanları ve dil okulları birbirlerine yalnızca yürüme mesafesi kadar uzaktadır.

 

6 Turizm

Dubai, turizm açısından kendisini geliştirmiş olan bir ülkedir. Ülkenin en yüksek binası olan Burj Khalifa hemen herkesin görmek istediği bir yerdir. Aynı zamanda ülkenin en lüks oteli olan Burj Al Arap, en heyecanlı Desert Safari ve en eski olarak bilinen Dubai Greek bölgesi de görülmeye değer yerler arasındadır. Dubai, İngilizce bilen insanlar açısından da zengin bir alandır. Turizm burada çok gelişmiştir.

 

7 İklim Koşulları

Dubai genel olarak sıcak iklimi sevenlerin ülkesidir. Burada yıl boyunca az miktarda yağış olmaktadır. Yıllık ortalama sıcaklık 26 ile 27 derece arasındır.

Yorum Yap