Çocuklar İçin Yurtdışı Yaz Okulu ile Eğitim
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Çocuklar İçin Yurtdışı Yaz Okulu ile Eğitim

0

Yurtdışı yaz okulu, son yıllarda ailelerin çocuklarının gelişmesi ve kültürel anlamda yeni yerleri keşfetmeleri için daha fazla tercih edilmektedir. Bu okullar ile çocuklar yaz tatilini hem eğlenceli hem de verimli bir şekilde eğitim alarak geçirmektedirler. Yaz tatilinde çocukların boşa geçirecek oldukları belirli bir sürenin, yaz okulları ile değerlendirilmesi sonucunda yeni şeyler öğrenmek ve gelişmek mümkün olmaktadır.

Yaz okulları sayesinde, yurtdışı yabancı dil eğitimi verilmektedir. Verilen eğitim ve çocukların güzel zaman geçirmesi için düzenlenen etkinliklerden yararlanılması için ailelerin çocuklarına yurtdışına yaz okulu için gitmelerine izin vermeleri gerekir. Böylece küçük yaştan itibaren eğitim alan çocuklar daha fazla bilgiye sahip olacak ve yabancı dili erken öğrenmesi sayesinde, ileriki yıllarda daha avantajlı olacak şekilde Türkiye ve yurtdışında ister yaşamak için olsun isterse de iş için olsun rahat edeceklerdir. Yazımızın devamında yaz aylarında yurt dışı yaz okulu tercihini değerlendirmek isteyen kişiler için bilinmesi gereken bilgileri derledik.

Yurtdışı Yaz Okulu İçin Yaş Sınırı
Yurtdışı yaz okulu için çocukların belirli bir yaşa gelmesi gerekir. Bu yaş sınırı daha önce 4 yaşındaki çocuklara müsaade etmezken, artık 4 yaşına kadar düşmüş durumda. Anaokulu zamanında ve anaokulu öncesinde artık çocukların yurtdışında yaz okullarına gitmeleri de artık herhangi bir sakınca oluşturmamaktadır. Çocuğun yanında ebeveyninin bulunması halinde, çocuğun yaşı küçük dahi olsa sıkıntı olmayacaktır. Tabii ki eğer yurtdışına çocuğun ebeveyni de gidecekse, buna uygun yaz okulunun seçilmesi önemlidir.

14 yaşına kadar olan grupta yer alan çocuklar, yaz okuluna gittikleri takdirde yurtdışı yabancı dil eğitimi ile erken yaşta global çapta bilinmesi gereken İngilizceyi öğrenmiş olurlar. 10 yaşından sonra da eğer ebeveyn izni olursa, çocuklar tek başlarına yaz okulu için yurtdışına çıkabilirler.

Yaz Okulu ile

  • Yaz okuluna giden çocuklar, yurtdışına çıkmış olmanın getirdiği avantaj ile yeni yerler görebilme ve farklı kültürleri tanıyabilme şansını elde eder.
  • Sahip olmuş olduğu yetenekleri geliştirebilme şansını elde eder.
  • Yurtdışı yaz okulu ile yazın boşa geçirilecek olan zaman değerlendirilmiş olur ve yeni şeyler öğrenilir. Bunların en başında ise yabancı dil eğitimi gelmektedir.
  • Yurtdışı yabancı dil eğitimi yanında yaz okulu sayesinde çocuklar farklı etkinlikler ile güzel zamanlar geçirebilme fırsatını elde ederler.
  • Belirli yaşa gelmiş olan çocuklara, kimi okullar tarafından girişimcilik ve liderlik ile ilgili eğitimler verilmektedir.

Yaz tatilinde çocukların yurtdışında iyi bir eğitim ile boşa vakit geçirmeleri engellenmektedir. Fakat yazımızda saymış olduğumuz tüm gelişimlerin gerçekleşmesi ve çocuğun güzel zaman geçirmesi için mutlaka doğru okul seçimi yapılması gerekir.

Yorum Yap