Gazeteciler İçin Sertifikalı Haber Doğrulama Eğitimi
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Gazeteciler İçin Sertifikalı Haber Doğrulama Eğitimi

0

P24 Bağımsız Gazetecilik Platformu tarafından hazırlanan ve UNESCO’nun da destek verdiği çalışma ile habercilere yönelik doğrulama eğitimi verilecek. 25 kişi ile sınırlı olan eğitimin sonunda sertifika da verilecek.

Eğitimin İçeriği

Eğitim 30 ve 31 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. İlk gün 2 oturum ikinci gün ise 3 oturum yapılacak. Cuma günü ilk oturumda proje hakkında genel bir bilgilendirme yapılacak. İkinci oturumda ise siyasetçiler tarafından yapılan açıklamaların doğruluğunun teyit edilmesi konusunda uygulamalı bir çalışma yapılacak.

Cumartesi günü ilk oturumda ise tarihsel olayların aktarımına yönelik bir çalışma yapılacak. Tarihi olaylara toplumsal hafızayı esas alarak bakmanın önemine değinilecek. Ayrıca resmi söylemlerin arkasında yatan olayların araştırılmasına da yer verilecek.

İkinci oturumda gazetecilik ile ilgili kurulan platformların gelişimleri ele alınacak. Eğitimin son oturumunda ise internet kaynaklarından araştırma yapmanın ilkeleri irdelenecek.

Eğitim zoom uygulaması üzerinden verilecek. Eğitime TGS Akademi, Teyit, Doğruluk Payı ve Gazete Duvar ekipleri de çeşitli katkılar sunacak. Eğitime katılmak isteyen kişiler aşağıda vermiş olduğumuz linki kullanarak başvuruda bulunabilir.

Kayıt Olmak İçin Tıklayınız

Yorum Yap