Türkiye Bursları Başarı Bursu Başvuruları Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Türkiye Bursları Başarı Bursu Başvuruları Başladı

0

Ülkemizde bulunan ve eğitim gören, aşağıda belirtilmiş olan şartları taşıyan, kısıtlı sayıda uluslararası öğrencilere Türkiye Bursları, başarı bursu verecektir. Başvurular, 16 ve 30 Kasım 2020 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak olup, adaylar (https://tbbs.turkiyeburslari.gov.tr) adresi üzerinden üyelik oluşturarak, kendilerinden talep edilen alanları doldurarak başvuru işlemlerini tamamlayabileceklerdir. Türkiye Bursları Başarı Bursuna başarıyla başvuru yapan adaylara, başvuru işlemlerinin tamamlandığında dair teyit amaçlı bildirim gönderilmektedir. Başvuru bilgilerinin eksiksiz doldurulması şarttır. Ayrıca ilgili kurum tarafından talep olunan zorunlu belgelerin de taranarak, uygun formatta sisteme yüklenmesi gerekir. Eksik ve hatalı başvurular kesinlikle kabul edilmemektedir.

Başvuru esnasında öğrenciler tarafından sunulan bilgilerde ya da belgelerde herhangi bir şekilde hata yapılmışsa ya da yanlış bilgi verilmişse başvuru geçersiz sayılır. Burs verildikten sonra da böyle bir durumun tespit edilmesi hainde, adayan ödenen burs miktarı adaydan geri tahsil edilmektedir. Başarı bursu sadece bir eğitim yılı için aylık burs ödemesini kapsar. Söz konusu ödeme yalnızca eğitimin devam ettiği aylarda yapılır.

Türkiye Bursları Başarı Bursu Programı kapsamında kabul edilen adaylardan;

  • Lisans öğrencilerine 450 TL,
  • Yüksek lisans öğrencilerine 600 TL,
  • Doktora öğrencilerine 900 TL,

Tutarında burs ödemesi yapılmaktadır. Burs için sınırlı kontenjan tahsis edilmiştir. Kazanan adayların belirlenmesinde ise ülke, üniversite, bölüm ve düzeylere göre dengeli bir dağılım yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yorum Yap