4 Madde ile Neden Erasmus+ Tercih Etmeliyiz?
  1. Ana Sayfa
  2. Gençlik

4 Madde ile Neden Erasmus+ Tercih Etmeliyiz?

0

Yabancı ülkelerde eğitim almak ve dilinizi geliştirmek için üniversitelerin tanıdığı Erasmus programının avantajlarından faydalanabilirsiniz. Peki Erasmus nedir, Erasmus başvurusu nasıl yapılır? Erasmus ülkeleri hangi avantajları sağlıyor? İşte detaylar…
Erasmus programı, yükseköğretim kurumlarının yanı üniversitelerin birbirleri ile iş birliği yapmalarını teşvik eden Avrupa Birliği programı olarak tanımlanmaktadır. Üniversiteler arası ya da ülkeler arasında öğrenci değişimini olanaklı kılar. Yapılan değişiklik sayesinde öğrenciler eğitim süreçleri boyunca farklı bir kültürü tanıma imkânı da elde etmektedirler. Bu nedenle akademik kariyer yapmak isteyenler ya da iyi bir pozisyonda iyi bir işe sahip olmak isteyenler, kendilerini diğer adaylardan ayırmak için Erasmus programını tercih etmektedirler.

1 Hayatınızda Karşınıza Sadece 1 Kez Çıkan Fırsat!

Üniversite yıllarını hayatınız boyunca bir kez yaşamaktasınız. Erasmus programı da bu kapsamda hem eğitim alanında hem de gerçek hayata dair edinebileceğiniz önemli bir tecrübedir. Erasmus programıyla yurt dışına giderek, gidilen ülkelere göre de belli bir miktarda hibe alma fırsatını yakalamak mümkündür.

 

2 Yurtdışında İyi bir Eğitim

İyi bir iş sahibi olmak için beyin gücünüze ve bilgi birikiminize güvenmelisiniz. Erasmus değişim programı ile öğrenciler dünyada isim yapan okullarda bir dönem boyunca eğitim görme imkanına sahip olmaktadırlar. Bu da özgeçmişiniz de büyük bir avantaj yaratır. Ayrıca gidilen okullarda öğretmenler ile aranızı iyi tuttuğunuz takdirde dönem sonunda staj için size referans olacaklardır.

 

3 Farklı Bir Ülkede Yaşam Deneyimi

Hemen herkes kariyerinde zirvede olmak ister. Ülke dışında iş yapmak ise sanıldığı kadar da kolay değildir. Ancak Erasmus değişim programı, hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için sizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu değişim programıyla gittiğiniz ülkedeki okulda, o okulun sağlayacağı imkanlar dahilinde iyi bir kariyer elde etmek mümkündür.

4 Yüksek Ortalama

Erasmus değişim programlarından faydalanabilmek için yüksek bir ortalamaya sahip olma şartını karşılamak gerekiyor. Öğrenciler de yüksek not ortalaması hedefine uygun bir şekilde davrandıklarında, Erasmus değişim programına katılmaya hak kazanabilmektedirler.

Yorum Yap