Yetenek Kapısı Akkuyu NGS Proje Yarışması
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Yetenek Kapısı Akkuyu NGS Proje Yarışması

0

Yetenek kapısı proje yarışması Nükleer Enerji konu başlığında yapılacak. Bu sene 28 Mart tarihinde son başvuruları alınan yarışmada, en yenilikçi ve temiz enerji konuları seçilmiş. Projenin detaylarına birlikte göz atalım. 

Gençlerin geliştirdiği projelerle ilgili çalışmalar yapmak, onlara staj imkanı sağlamak ve iş dünyasına adapte olmalarını kolaylaştırmak amacıyla yetenekkapisi çalışmalarına devam ediyor.

Son proje yarışması ise Akkuyu Nükleer ile birlikte geliştirildi. Projeye göre 2 ila 5 kişi arasında takım kurularak oluşturulan yeni projelerin rakip olacağı yarışmada en yenilikçi olan projenin kazanması amaçlanmakta…

Birbirinden Güzel Hediyeler

Birinci olan ekip Rusya’da bulunan nükleer enerji santraline teknik gezi imkanı kazanacak. Bunun dışında seminer ödülünü almaya da hak kazanacaktır.

İkinci ekip ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından verilen staj ödülü kazanacak.

Üçüncü gelen takım ise Akkuyu Nükleer Güç Santrali teknik gezisi kazanacaktır.

Konu Başlığı Nedir

Yarışmanın öncelikli konu başlığı Nükleer Enerji Alanında Yenilik olarak belirlendi. Bu başlık çerçevesinde kurmuş olduğunuz 2 – 5 kişilik ekiplerinizle yarışmaya katılabilirsiniz. 

Diğer öncelikli konu başlıkları ise şunlar:

Sürdürülebilir elektrik üretimi, iklim değişikliği, nükleer güvenlik ve emniyetin sağlanması, nükleer enerji konusunda toplum kabulünün gerçekleştirilmesi gibi konu başlıklarında projelerinizi oluşturabilirsiniz.

Kimlere Yarışmaya Katılabilir

Yarışmaya katılabilmek için lisans öğrencisi olma şartı bulunuyor. Yalnız herhangi bir lisans programında eğitiminize devam ediyor olmanız yarışmaya katılabilmeniz için yeterli. 

Başvurular Ne Zaman Sonlanıyor

Yarışma için yapılacak başvuruların son tarihi olarak 28 Mart 2021 tarihi belirlenmiş. 

2-5 kişilik takımlar halinde bir proje hazırlanması, projenin dokümanlarının yüklenmesi ve yarışmaya başvurulması şeklinde bir yol izleniyor.

Katılım İçin:

YARIŞMAYA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Adresinden başvurabilirsiniz. Bunun dışında eğer lisans öğrencisi iseniz bu internet sitesinde aralıklarla pek çok staj – yarışma ve proje ilanlarının yapıldığının da altını çizelim. 

Yorum Yap