Engelsiz Şehirler Yarışması
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Engelsiz Şehirler Yarışması

0

Ülkemizin Belediyelerinin en büyük sorunlarından bir tanesi olarak kabul edilen Engelsiz Şehirler konulu fikir ve proje yarışmasına sizler de davetlisiniz. Peki ama başvuru tarihi ne zaman sona eriyor? Şartları nelerdir? Benzeri soruların cevaplarına dilerseniz birlikte göz atalım. 

Fikir ve Proje Yarışması

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenecek olan Engelsiz Şehirler Fikir ve Proje Yarışmasına sizlerde katılabilirsiniz. Bu yarışma çerçevesinde engelli bireylerin günlük hayatta karşılaştıkları sorunların merkezde tutulması gerekmektedir. 

Ödüller Nasıl Verilecek

Türkiye Belediyeler Birliği bu sene düzenlediği yarışmayı iki farklı dalda ödüllendirmeye karar vermiş. Engelsiz şehirler konu başlığında yapılacak olan fikir yarışması ve yine aynı konu başlığında yapılacak olan uygulama aşamasında birinciler ayrı ayrı belirlenecektir. 

Son Başvuru Tarihi 

Yarışma için son başvuru tarihi olarak 31 Mart 2021 tarihi belirlenmiş. Bu tarihe kadar engelli bireylerin günlük hayatta karşılaştığı sorunlara çözüm bulabileceğiniz bir fikirle başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun dışında, aşağıda bulunan link aracılığıyla yarışma detayları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmanız da mümkün olmaktadır. 

Yarışma Ne Zaman Yapılacak

Proje yarışmaları katılımlara bağlı olarak Mayıs ayı içerisinde sonuçlandırılacak ve yine aynı linkler aracılığı ile katılımcılar bilgilendirilecektir.

Başvuru ve Bilgilendirme Hakkında

Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuru ile ilgili genel bilgilere ulaşmak için http://engelsizsehirler.tbb.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Aynı şekilde Türkiye Belediyeler Birliği’nin resmi instagram adresini takip ederek yeni duyurulara da hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün olmaktadır. https://www.instagram.com/tbb1945/

Aynı zamanda instagram adresinde bulunan Telegram sayfası üzerinden anlık duyuru ve bilgilendirmelere de son derece hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün olmaktadır. 

Yorum Yap