“Tasarıma Değer” Yarışması Başvuruları Açıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Yarışma

“Tasarıma Değer” Yarışması Başvuruları Açıldı

0

“Yeni Dünya” temasıyla dikkatleri üzerine çeken “Tasarıma Değer” yarışması için başvuru süreci başlatıldı. Söz konusu yarışma, Cotton Box firması tarafından düzenlenmekte olup, son başvuru tarihi 5 Şubat 2021 olarak belirlenmiştir. Yarışmaya başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, www.tasarimadeger.com adresinden başvurularını tamamlayabilirler.

“Tasarıma Değer” Yarışmasının Amacı

“Tasarıma Değer” yarışması, Cotton Box tarafından düzenlenmektedir. Cotton Box, Sümaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde yer alıyor. Her yıl düzenlenerek, gelenekselleştirilen “Tasarıma Değer” yarışmasının temel amacı ise; ev tekstili sektöründe yeni tasarımcıların desteklenmesini sağlamaktır. Aynı zamanda ev tekstili sektöründe de tasarım kavramının önemini vurgulamak ve de tasarım kavramını ön plana çıkarmak amaçlanmaktadır. Tasarıma ve tasarımcıya değer verilen bir bilinç oluşturmak adına düzenlenen yarışma, tasarımcıların özgün kimliklerinin güçlenmesine de anlamlı bir katkı sunmaktadır.

“Tasarıma Değer” Yarışmasına Başvuru Koşulları

“Tasarıma Değer” yarışmasına katılacak olan vatandaşların üniversitelerin; Moda Tasarımı, Geleneksel Türk El Sanatları, Grafik Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Mimarlık, İç Mimarlık ve de Endüstriyel Ürün Tasarımı bölümlerinden herhangi birinde eğitim görüyor olmaları gerekmektedir. Yarışmaya katılacak olan öğrencilerin, aktif öğrenci olduğunu gösteren öğrenci belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru süreci, web sayfasından tamamlanır. Başvuru yapılacak olan tasarımların, yarışma teknik koşullarına uygun olması istenir. Hazırlanan tasarımların nevresim desenine dönüştürülebilir nitelikte olması şarttır. Yarışmaya, jüri üyelerinin birinci dereceden akrabaları katılım sağlayamaz. Yarışmaya gönderilecek olan tasarımların özgün olması istenir. Ayrıca da başka bir kişi tarafından üretilmemiş olması, kopya edilmemiş olması ya da başka bir yarışmada sergilenmiş olmamasına dikkat edilir. Bu koşulların aksine davranan yarışmacılar, diskalifiye edilecektir.

Yorum Yap