TechAnkara Maker Programı Robot Yarışları Etkinliği
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

TechAnkara Maker Programı Robot Yarışları Etkinliği

0

TechAnkara Maker Programı, Ankara Kalkınma Ajansı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği iş birliği ile yürütülmektedir. Program kapsamında, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü’nün de katılımıyla birlikte, Ankara ve bölgelerinde yer alan ekiplerin katılım sağlamasıyla birlikte robot yarışı gerçekleştirilmektedir. Etkinlik kapsamında, oyun geliştiricilerin yazılım ve tasarım yetenekleri kullanılarak, oyunlarını hazırlamaları teşvik edilmektedir. Etkinliğe öğrenciler, tasarımcılar, yazılım alanında faaliyet gösterenler, çalışanlar, öğrenciler başta olmak üzere, fikrine ve yeteneklerine güvenen herkesin katılması mümkündür.

TechAnkara Maker Programı Robot Yarışları Ne Zaman

TechAnkara Maker program robot yarışları bu sene, 19 ve 20 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Yarışmada; Çizgi İzleyen Robot, Blok Robot, Mini Sumo Yarışması ve Labirent Çözen Robot gibi 4 farklı kategori yer almaktadır. Yarışmaya katılacak olan ekiplere, yarışma kategorileri doğrulusunda gerekli eğitim olanakları sunulacaktır. Ayrıca atölye çalışmalarının da yapılmasıyla birlikte, kendinizi geliştirme imkânı elde edebileceksiniz. Yarışma kapsamında 10 ve 14 yaş aralığında olan katılımcılara online ve blok tabanlı kodlama eğitimi verilir. 15 ve 18 yaş aralığındaki kişilere ise hibrit eğitimi sunulmaktadır. Pandemi nedeniyle teorik alanlardaki eğitimler online olarak verilirken, uygulama eğitimleri atölye ortamında yapılacaktır.

TechAnkara Maker Programı Robot Yarışları Ödülleri

Yarışmada ilk üçe giren kişilere ödül verilmektedir. Başlangıç Senaryo kategorisinde birinciye 2500 TL, ikinciye 1500 TL ve üçüncüye de 750 TL ödül verilecektir. Çizgi İzleyen Robot kategorisinde ise; birinciye 2500 TL, ikinciye 1500 TL ve üçüncüye 750 TL ödül verilecek. Labirent Çözen Robot kategorisinde; birinciye 3000 TL, ikinciye 2000 TL ve üçüncüye de 1000 TL ödül verilmektedir. Son kategori olan Mini Sumo kapsamında ise birinciye 5000 TL, ikinciye 3000 TL ve üçüncüye de 2000 TL ödül verilecektir.

TechAnkara Maker Programı Robot Yarışlarına Nasıl Katılabilirsiniz

TechAnkara Maker Programı Robot Yarışları programına katılmak isteyenlerin başvuru koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmeleri gerekmektedir. Yarışma kapsamında düzenlenecek eğitimlere katılmak için [email protected] adresinden yetkili kişiler ile iletişime geçilmesi gerekir. Yarışma kurallarını ve eğitim süreci hakkındaki güncel duyurular, htttps://girisimci.ankaraka.org.tr/ adresinden duyurulacaktır. Yarışmaya katılım formu için tıklayın.

Yorum Yap