Hacker Yarışması “Battleware” Başlıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Yarışma

Hacker Yarışması “Battleware” Başlıyor

0

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesi altında tam 8 hafta sürecek hacker yarışması başlıyor. Tanıtımı bakanlık tarafından yapılan yarışmada ilk üçe giren takımlara toplamda 50 bin liralık ödül dağıtılacak.

Senaryo Bazlı Yarışma

Takım halinde katılım yapılacak yarışmada bir takım en fazla 4 kişiden oluşacak. Yarışmacılar 8 hafta boyunca farklı farklı senaryolarda hacker yeteneklerini test edecek. Bu yarışma kapsamında yarışmacılar hem red team hem de blue team yeteneklerini geliştirme imkanı elde edecek.

Yarışma Cyberthink tarafından organize edilmekte olup üst düzey devlet kurumları tarafından da desteklenmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Battleware yarışması için başvurular 16 ile 30 Ekim tarihleri arasında alınacak. Başvurular battleware.zone adresi üzerinden online bir şekilde alınacaktır. Yarışma hem kamu hem de özel sektör tarafından yakından takip edilecektir. Yarışmada büyük başarı gösteren ekipler için iş tekliflerinin dahi geleceği şimdiden tahmin ediliyor. Üstelik yarışmanın uluslararası bir boyutunun olduğunu da düşünecek olursak konunun önemi daha iyi anlaşılacaktır. Siber güvenlik alanındaki bu çalışmaların giderek daha da artması bekleniyor.

Yorum Yap