Oyun Kodlama Yarışması 2021 Başvuruları açıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Oyun Kodlama Yarışması 2021 Başvuruları açıldı

0

Arfbot oyun kodlama yarışması 2021 başvurusu için alımlar başladı. Yarışmanın TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer ofisi, Garaj Kuluçka merkezi, Dijital Çağ Atölyesi ve Arfbot. Com beraberliği ile oyun kodlaması yarışması 2021 sene içerisinde düzenlenecektir. Bu yarışma programına 2 farklı kategoride alımlar sağlanacaktır. İlkokul için 8 ve 10 yas ve ortaokul için 11 ve 14 yaş arası bütün çocukların katılması beklenmektedir. Bu oyun çocuklar için ve rubu her zaman çocuk olan kişiler için hazırlanmış akıllı arama motorudur. Çocukları iyi anlayan Arfbot, yapay zekası ile arama sırasında her zaman öğretici, eğlenceli, meraklı ve güvenli sonuçları sunar. Çocuklar için uygun olmayan ve yasak olan içerikleri algılayan ArfBot internet sistemini kesinlikle baskıcı bir biçimde kontrol etmez ve yalnızca uygun yerlere yönlendirir.

Çocuğun yetişkinlerin bulunduğu dünyada bulmak istediği şey çok kolay değildir. ArfBot çocuklar için değişik ve ilginç olamayan internet sayfası yerine çocukların daha çok işe yarayacağı sonuçları ortaya çıkarır. Bu yüzden ArfBot internetin güvenli karakteri olarak bilinir ve çocuklara sunulmuştur. Bu nedenle  Microsoft Makecode Arcade programı üzerinden yapılan yarışmada bütün bu yaş grubunda ola  çocukların kendisini göstermesi ve bu durumda başarılı olması istenmektedir. İnternetin güvenilir bir sembolü haline gelen Arfbot temalı Arcade oyununu bizler gönder ve böylelikle yarışmaya katıl. Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2021 tarihidir. 

Oyun Kodlama Yarışması İçin Gerekli Olan Şartları

ArfBot oyun kodlaması yarışmasına T.C vatandaşı olan her çocuk katılabilir. Fakat çocukların katılacağı yaş aralığı 8 ve 14 yaş arasıdır. İstenilen başvuru tarihinde başvuru yapılması gerekir, son başvuru tarihi 31 Ocak 2021’dir. Yarışmaya katılmak isteyen çocuklar bireysel bir şekilde katılım gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra yarışmaya katılım başvurusu ücretsizdir. Aynı zamanda her çocuk yalnızca tek bir oyun ile yarışmaya katılabilir. Aksi halde yarışmaya katılamaz. Bu yüzden kendini göstermek ve geliştirmek isteyen her çocuk bu yarışmaya güvenli bir şekilde katılıp kendini ispatlayabilir.

Detaylı bilgi için tıklayın

Yorum Yap