Almanya ESC Gönüllülük Projesi Katılımcı Çağrısı
  1. Ana Sayfa
  2. Proje, Hibe ve Fonlar

Almanya ESC Gönüllülük Projesi Katılımcı Çağrısı

0

Açıklama

Pİ Gençlik Derneği Türkiye’nin göndermiş olduğu bu proje hakkında bazı bilgiler çok merak ediliyor. Proje ile ilgili temel bilgiler aşağıdaki pakette yer alıyor. Başvurunun olumlu değerlendirilmesi açısından bu proje bilgilerinin detaylı bir şekilde okunması gerekir. Aksi taktirde başvurular iptal edilir. Siz de bu projeye katılmak istiyorsanız ve gerekli başvuru şartlarını taşıdığınız düşünüyorsanız projeye başvuru yapabilirsiniz. 

Proje Kapsamında Bilgi Paketi

Başvuru Nasıl Yapılır?

Projeye başvuru yapmak isteyen kişilerin İngilizce CV ile İngilizce Motivasyon Mektuplarını tamamlayarak teslim etmeleri gerekiyor. Bu belgelerin teslim edilmesi için açıklanan son tarih 31 Aralık 2020, saat 23.00 olarak belirtilmiştir. Belgeleri teslim edebilmek için kişilerin [email protected] sitesini ziyaret ederek buraya belge gönderimi yapmaları gerekir. Gönderilecek e posta açıklamasına da “ ESC-166-Almanya” yazılması şarttır. 

Çok fazla başvuru bulunacağı için açıklama kısmına gerekli kelime yazılmazsa e posta gereksiz ya da spam kutusuna düşerek kaybolabilir. Başvurunun değerlendirme aşamasında geçmesi için dikkat edilecek en önemli husus e posta gönderimidir. Eğer projeye gerçekten katılmak istiyorsanız sizin de gerekli e posta kriterlerine dikkat etmeniz gerekir. Saat 23.00’dan sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır, bu nedenle zamanı yakından takip etmek gerekir. 

Başvuru Sonrası Kişileri Nasıl Bir Süreç Bekliyor?

Son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2020, 23.00’a kadar başvuru yapan kişilere hiçbir şekilde işlem yapılamaz. Dolayısı ile olumlu ya da olumsuz yanıtı gönderilemez. Başvuru süresi dolduktan sonra yani saat 23.00’dan itibaren değerlendirme aşamasına geçilir ve adaylar ya onay alır ya da reddedilir. Fakat şunu belirtmek gerekir ki başvuruların çok yoğun olmasından dolayı yalnızca olumlu cevap alan adaylar ile iletişime geçilecektir. Değerlendirme sürecinde yanıt alamayan kişiler reddedilmiş demektir. 

Değerlendirme süreci yoğunluktan dolayı ortalama 1 ay kadar sürebilir. İletişime geçmek ve herhangi bir soru sormak için [email protected] sitesine mail atabilir ya da 0232 483 03 14 numarasını arayabilirsiniz. 

Proje tarihleri: 1 Mart – 31 Temmuz 2021

Proje Süresi: 5 ay

Yer: Almanya

Gönüllü Sayısı: 1

Son Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2020 saat; 23.00

Yorum Yap