Bayer Genç Bilim Elçileri Projesine “Sosyal Etki” Ödülü!
  1. Ana Sayfa
  2. Proje, Hibe ve Fonlar

Bayer Genç Bilim Elçileri Projesine “Sosyal Etki” Ödülü!

0

Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlendi. Sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan ve ortak geleceğe sahip çıkacak projeleri vurgulayan Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin de yedincisi düzenlenmiş bulunuyor. Bayer, Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi ve Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde sosyal etki kategorisinde ödül aldı.

Bayer ve Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliği ile de ilköğretim çağındaki çocukların bilime olan merakını daha canlı tutabilmek ve onları gelecekte bilim insanı olmak adına yüreklendirmek amacıyla gerçekleştirilen Bayer Genç Bilim Elçileri, tam 9 yıldır devamlılığını sürdürmektedir.

Üniversiteli gençlerin de aracı olmasıyla çocukların hayatına dokunacak bir bilim okuryazarlığı projesi olan Bayer Genç Bilim Elçileri, proje başından günümüze kadar 40.000’de fazla çocuğa ve 3500’e yakın gence ulaşmayı başardı!

BAYER HAKKINDA

Bayer, sağlık ve beslenmeyle alakalı yaşam bilimleri alanında uzmanlaşmış olan global bir şirkettir. Ürün ve de hizmetler, insanlığa faydalı olabilmek ve de her geçen gün artan, yaşlanmakta olan küresel nüfusun ortaya çıkarmış bulunduğu zorlukların üstesinden gelmeyi desteklemek niyetiyle tasarlanmıştır. Bayer Grup, inovasyon ve büyümeyle birlikte değer yaratmayı ve kazanma günü arttırmayı da amaçlar. Sürdürülebilir kalkınma ilkeleriyle ilerleyen şirket, Bayer markası ile de tüm dünyada güven, kalite ve güvenirliği üst düzeylere taşımıştır. 2019 mali yılıyla da 104 bine yakın çalışan ve 43,5 avro satış cirosuna sahip olan Bayer şirketinin yıllık sermaye gideri 2,9 milyar Avro, Ar-ge harcaması ise 5,3 milyar Avro düzeyine ulaşmıştır.

Daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Yorum Yap