Adnan Ergeç Fonu 5. Dönem Başvuruları Açıldı
 1. Ana Sayfa
 2. Proje, Hibe ve Fonlar

Adnan Ergeç Fonu 5. Dönem Başvuruları Açıldı

0

Adnan Ergeç Fonu, 2020 yılının Ekim ayında dördüncü dönemini geride bıraktır. Fon, 18 ve 30 yaş arası gençlerin ülkemizle ilişkili toplumsal hafıza, geçmişle yüzleşme, toplumsal barış ve eşitliğin inşası ya da ayrımcılığın önlenmesine yönelik yapılacak projelerini desteklemeye devam etmektedir.

Başvuru Koşulları

 • Türkiye’de ikamet etmek,
 • 18 ile 30 yaş arasında olmak,
 • Proje konusunun ülkemizle ilişkili toplumsal hafıza, geçmişle yüzleşme, toplumsal barış ve eşitliğin inşası ya da ayrımcılığın önlenmesine yönelik bir çalışma olması,
 • Proje konusunun ve çıktılarının ırkçılık, cinsiyetçilik, şiddete özendirme, transfobi ya da homofobi, etnik, dini veya politik ayrımcılık içermiyor olması.

Birden fazla kişi tarafından uygulanacak bir proje ile başvuru yapılacak olması durumunda, ekipten yalnızca bir kişi grup adına başvuru yapmalıdır. Proje ekibinin temsilcisi başvuruyu gerçekleştiren kişi olarak kabul edilir.

Son Başvuru Tarihi

9 Aralık 2020 Çarşamba, Saat 17:00

Başvuru için Gerekenler

 • Proje başvuru formu
 • Proje sahibinin özgeçmişi
 • Eğer sanat alanında bir proje fikri ile başvuru yapılacaksa, başvuru sahibinin portfolyo ya da filmografisi
 • Proje zaman planı (proje süresi en fazla 8 ay olmalıdır.)
 • Proje bütçesi (fonun, proje başına üst tutar sınırı 5.000 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Kara kutunun tutarı değiştirme hakları her daim saklı tutulmaktadır.)

Proje başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Özgeçmiş, varsa portfolyo ya da filmografi, proje zaman planı ve bütçe gibi belgeler [email protected] adresine gönderilmelidir. E postanın konu bölümüne ise “Adnan Ergeç Fonu başvurusu – ek belgeler” yazılması gerekmektedir.

Değerlendirme ve Seçim Süreci

Ön koşulları sağlayan başvurular, kara kutu temsilcileri ve de Adnan Ergeç Fonu bağışçıları tarafından değerlendirilecektir. Desteklenecek projelerin ortak kararla seçileceği bildirilmiştir. Kara kutunun çalışmalarında bulunmuş başvuru sahiplerine öncelik verilecektir. Değerlendirme başvuruların kapanmasından sonra iki hafta içinde tamamlanır. Sonuçlar, Karakutu temsilcisi tarafından e posta yoluyla ya da derneğin web sayfası üzerinden tüm başvuranlara ilan edilmektedir. Başvurular arasında koşullara uygun proje bulunmaması durumunda ise, ilgili senenin tutarı bir sonraki seneye aktarılacaktır.

Sık Sorulan Sorular

AEF ile ilgili merak ettiklerinizi fonun kurucularından olan Evren Ergeç ve faydalanıcılar Rüya Telli, Tuğçe Özdemir ve Ayşegül Özadak’a sorduk, sizin için yanıtladılar. Yanıtları görmek için tıklayınız.

Kaynak için tıklayınız.

Yorum Yap