Kop Gençlik Ulusal Kitap Okuma Ağı Projesi
 1. Ana Sayfa
 2. Proje, Hibe ve Fonlar

Kop Gençlik Ulusal Kitap Okuma Ağı Projesi

0

  Özgeçmişi’nize Ekleyebileceğiniz Belge Karşılığında ‘’Kitap Bağış Elçisi Olmaya Ne Dersiniz?’’

Gönüllülük Projelerinde Bir İlk!

     KOP Gençlik Ulusal Kitap Okuma Ağı Projesi Editörü, Genel Koordinatörü Tayfun DEMİRCAN; Sürdürdükleri projede yeni sezonlarına girmeye hazırlanmakta olduklarını; bu  sezonun yeniliklerle dolu olacağını belirtti.  Kitap bağış elçileri uygulamasının doğru hedef ve kitleye ulaşmasının gerekliliğini amaçladıklarının üzerinde duran Demircan; biz genç profesyonelleri proje hakkında detaylı olarak bilgilendirdi. 

”Okumak ‘biz’ olma duygusu ile paylaştıkça çoğalır” mottosu ile yolan çıkan Tayfun demircan ve değerli ekibi  kitap bağış elçisi uygulamasının hayata geçirilmesinde proje editörlüğü görevini üstlenmiştir. Sn Demircana ait İnstagram hesabına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

İNSTAGRAM HESABINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

KOP Gençlik Derneği  işbirliği ile hayata geçirilen proje; bireyleri kitap bağışına teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Siz de minimum 10, maksimum 30 kitap desteği ile Çorbada tuzumuz olsun diyerek naçizane bağışta bulunabilirsiniz

 • On adet kitap bağışı yapan gönüllülere amatör’,
 • Yirmi kitap bağışı yapanlara; profesyonel’, 
 • Otuz ve üzeri sayıda kitap bağışı sağlayan gönüllülere ise ; Üst Düzey Kitap Bağış Elçisi unvanlarında özgeçmişe eklenebilecek nitelikte katılım belgesi verilmektedir. 

Türkiyede ki gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan gönüldaşlar tarafından ortaya koyulan proje bir yandan da pandemi sürecini evlerimizde daha sağlıklı şartlarda atlatmamızı amaç edinmiştir. Projenin temelleri 2019 senesinde ‘’Gençliğin Ağabeyi’’ Ahmet KATIKSIZ ve KOP gençlik derneği adımlarıyla atılmıştır. 

KOP Gençlik Ulusal Kitap Okuma Ağı Projesi hakkında detaylar

 • Yapılan kitap bağışlarının tamamı proje kapsamında değerlendirilmeye alınacaktır. 
 • Kitap bağış elçisi projesini duyduğunuz anda aksiyon almakta fayda var! Sadece sınırlı kontenjanda kişiye katılımcı belgesi verilecektir. 
 • Kitap bağışı yapmak isteyenler bağış işlemlerini PTT kargo ile yapmak durumundadır. Anlaşmalı şekilde %50 indirimden yararlanabilmek için PTT dışında farklı bir firma ile gönderim sağlanmayacaktır. Bu bağlamda kargo ücreti gönderene ait olacaktır!
 • Başvurunuzu yaptıktan sonra bağışınız için tarafınızla iletişime geçilecektir!
 • Küresel çapta geçirmekte olduğumuz salgın sebebiyle sivil toplum çalışmaları genel anlamda her ne kadar aksıyor olsa da KOP Gençlik Ulusal Kitap Okuma Ağı değer katmak adına sizlerin yanında! Bu anlamda covid-19 süreci sebebiyle katılım belgelerinizin teslimatının dijital olarak sağlanması planlanmaktadır!
 • Siz de değer katma yolculuğunda heyecanımıza heyecan katmak istiyor iseniz başvuru formunu çevreniz ile paylaşabilirsiniz

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN


***Önemli Bilgi! Kitap Bağış Elçisi Uygulaması Profesyonel Bir Proje Uygulaması Olduğu İçin Yer Alan Tüm Bilgiler Telif Hakkına Sahiptir! Dolayısıyla Yer Alan Bilgiler (*Başvuru Formu Paylaşımı/Yaygınlaştırması ***Hariç) Herhangi Bir Şekilde Alıntı, Kopyala Yapıştır Yapılamaz Ve Hiçbir Yerde Kullanılamaz. Aksi Takdir De Emek Sömürgesi Bir Suç Olmasından Dolayı Gerekli Hukuki İşlemler Yapılır!

Yorum Yap