TÜBİTAK ile DAAD Arasında Seyahat Desteği Programı
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

TÜBİTAK ile DAAD Arasında Seyahat Desteği Programı

0

Türkiye ile Almanya arasındaki bilim alışverişini güçlendirmek adına TÜBİTAK ve Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) bir destek programına imza attı. Bu destek programı kapsamında akademisyenlerin iki ülke arasında yapacakları seyahatler desteklenecek.

Nasıl Faydalanılabilir?

Bu programdan faydalanmak isteyen araştırmacıların öncelikle ortak bir çalışma yürütmesi gereklidir. Dolayısıyla sadece tek bir ülke araştırmacıları tarafından yapılacak çalışmalar program kapsamına dahil edilmeyecektir. Programa üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, araştırma hastaneleri ve özel kuruluşlar da dahildir. Programda herhangi bir konu sınırlaması yapılmamıştır. Teknolojik ve bilimsel konuların tamamı değerlendirmeye alınacaktır. Destek kapsamındaki projelerin süresi ise maksimum 24 ay olacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Yapılan çağrı 21 Aralık 2020 tarihine kadar açık kalacak. Süreç ile ilgili daha detaylı bilgi almak için TÜBİTAK web sayfası üzerinden ulusal süreçler dokümanı bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Sürece başvurmak için ise aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirsiniz. Şartları sağlamayan başvurular için değerlendirme yapılmayacağını belirtmek gerekir. Ayrıca süre şartına da sıkı bir şekilde uyulmalıdır.

Başvuru İçin Tıklayın

Yorum Yap