Yurt Dışı Seyahatini Ucuza Getirmenin 6 Yolu
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Yurt Dışı Seyahatini Ucuza Getirmenin 6 Yolu

0

Yurt dışına seyahat etmek hemen her gencin en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Birbirinden farklı yerleri gezmek, farklı kültürleri keşfetmek elbette ki mükemmel olacaktır. Ancak bunun bir hayli maliyetli olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Tabi ki hayallerinizden bu kadar olay vazgeçmeyin! Çünkü yurt dışı seyahatini ucuza getirmeni birçok yolu var!

1 Erken Rezervasyon Avantajlarından Faydalanın

Ekonomik fiyatlarla yurt dışı seyahatini ucuza getirmenin yöntemlerinden biri de erken rezervasyon avantajlarından faydalanmaktır. Uçak biletleri ne kadar erken alınırsa, o kadar ucuz olacaktır. Ayrıca firmaların kampanyalarını takip ederek de uçak biletini ucuza getirmek mümkündür. Planını yaptıysanız ortalama 5 ya da 6 ay öncesinden almanız tavsiye edilir. Uçuşlarınıza milletinizi de ekleyerek, daha ucuza uçabilirsiniz.

 

2 Ekonomik Konaklama Alanları Bulun

Ekonomik tatil için en iyi konaklama imkanını çadırlar yaratıyor. İyi bir çadırınız varsa, uygun alanları bularak gideceğiniz yerde kamp kurabilirsiniz. Böylece konaklama masraflarınız da bir hayli düşecektir. Çadırda kalmak istemeyenler içinse hosteller ekonomik bir çözüm olacaktır. Biraz kalabalık olsalar da burada kendi yemeğinizi de yapabilme imkânınız olacaktır. Yemek fiyatları da genellikle uygundur.

 

3 Yerel Halkla Uyumlu Olun

Yerel halk, ekonomik alışveriş alanlarını iyi bilen kişilerdir. Onların alışveriş için nereleri tercih ettiklerini keşfederek, uygun fiyatlı ürünler alabilirsiniz. Ayrıca pazardan birçok tane uygun fiyatlı meyve ve sebze alarak da günü kurtarmanız mümkün olacaktır. Marketlerde ise ekonomik fiyatlarla sandviçler bulabilirsiniz.

 

4 Toplu Taşıma Araçlarını Kullanın

Bir kenti tanımanın en iyi yolu şüphesiz ki o kentin sokaklarında kaybolmak olacaktır. Ancak gezmekten yorulduğunuzda tatilin de bir anlamı kalmayacak. Bu nedenle şehir içinde ekonomik fiyatlarla yolculuk yapmak için toplu taşıma araçlarını kullanmanız önerilmektedir. Toplu taşıma araçları genellikle yurt dışındaki ülkelerde çok ucuzdur. Böylece ekonominizden tasarruf edebilirsiniz.

 

5 Seyahate Çıkmadan Gideceğiniz Ülkeyi Araştırın

Seyahate çıkmadan önce mutlaka gideceğiniz ülkenin geçmişi ve kültürel nitelikleri hakkında bilgi edinir. Ülkeye giriş yapmadan önce yapacağınız hazırlıklar sizler için adeta bir rehber niteliğinde olacaktır. Ayrıca gerçekleştireceğiniz araştırmalarda çeşitli kampanyaları da yakalama imkânınız olacaktır. Böylece indirimli fiyatlarla ya da ücretsiz olarak müze gezilerine dahil olabilirsiniz. Öyle ki son zamanlarda ücretsiz yapılan şehir turları birçok ülkede kendisini göstermektedir.

 

6 Saatlik Ya Da Günlük İşlerde Çalışmayı Deneyin

Birçok ülke, yabancı vatandaşlara saatlik ya da günlük işlerde çalışma fırsatını sağlamaktadır. Bu da yurt dışı seyahatlerini ucuza getirmenin bir diğer yöntemi olarak bilinmektedir. Özellikle de gerçekleştirdiğiniz seyahatler, uzun soluklu olacaksa bu maddeyi kesinlikle es geçmemeye özen göstermeniz gerekiyor. Yurtdışında bulabileceğiniz günlük işler genellikle köpek gezdirmek, kaldığınız hostellerde çalışmak ve buna benzer diğer küçük işler şeklinde olacaktır.

Yorum Yap