Bilim İnsanı Destek Programları Katılımcılarını Bekliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Bilim İnsanı Destek Programları Katılımcılarını Bekliyor

0

Merhabalar, son dönemlerde TÜBİTAK’ın yapmış olduğu çalışmalardan çok sık bahsediyoruz. Youth projects group olarak bu durumdan fazlasıyla memnun olduğumuzu söyleyebiliriz. Şimdi de 16 Nisan 2021 son başvuru tarihli TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programına sizler de davetlisiniz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıda verilen link aracılığıyla başvuru ve katılım sağlayabilirsiniz. 

Kimler Başvuru Yapabilir

Öncelikle bu programın 2021 yılı 1. Dönem için oluşturulduğunu belirtmek istiyoruz. TÜBİTAK tarafından belirlenen öğretim programlarından bir tanesinde eğer çift anadal programına kaydınız varsa yada Ulusal veya Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında başarınız bulunuyorsa başvurabilirsiniz. 

Aynı zamanda başvuru yapmak için bu yarışmalarda derece sahibi olmak ve örgün öğretim programlarına giriş yapmak da yeterli oluyor. 

Ne Amaçlanıyor

2205 Lisans Bur Programının temel amacı, ülkemizdeki üniversitelerde eğitim gören lisans öğrencilerini temel fen ve sosyal bilimler alanına yönlendirerek yaratıcı ve araştırmacı yönlerinin ortaya çıkarılmasını desteklemektir.

Aynı zamanda öğrencilerin bilimsel düşünme araştırma yönlerinin geliştirilerek bilim insanları olarak yetiştirilmesi de amaçlanmaktadır.

Başvuru Tarihi ve Linkleri

Bu programa son başvuru tarihi olarak 16 Nisan 2021 ve saat olarak da 17.30’un belirlendiğini söyleyebiliriz.

Dilerseniz daha detaylı bilgi sahibi olmak ve başvuruların bulunduğu adrese doğrudan ulaşmak için ilgili linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisans/burs-programlari/icerik-2205-lisans-burs-programi 

Aynı şekilde TÜBİTAK resmi instagram adresini ziyaret ederek yeni eğitim – bilgilendirme toplantısı ve projeler hakkında da doğrudan bilgilere ulaşmanız mümkün olacaktır. https://www.instagram.com/tubitak/ 

Yorum Yap