Ali İsmail Korkmaz Burs Başvuruları Başladı
  1. Anasayfa
  2. Burs Duyuruları

Ali İsmail Korkmaz Burs Başvuruları Başladı

0

Gönüllü koşucuların desteği ile oluşturulan Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu tarafından bu sene 250 öğrenciye burs verilecektir. Bu öğrencilerden 87’si ise ilk kez bu sene seçilecektir.

Başvuru Şartları

Ali İsmail Korkmaz bursu almak için başvuracak adaylar şu şartları sağlamalıdır:

  • Üniversite öğrencileri için İstanbul, İzmir, Eskişehir, Hatay ve Mersin şehirlerinden birinde üniversite öğrencisi olunmalıdır.
  • İlk, orta, lise öğrenimini Hatay’da gören öğrenciler ise hangi üniversitede eğitim gördüğüne bakılmaksızın başvuru yapabilir.
  • Lise öğrencileri ilk ve ortaokulu Hatay’da tamamlamış ve lise öğretimine Hatay’da devam ediyorsa burs başvurusu yapabilecektir.

23 Ekim 2020 tarihine kadar başvurula alınmaya devam edilecektir. ALİKEV burs başvuruları alikev.org üzerinden yapılacaktır.

Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu

Ali İsmail Korkmaz 2013 yılındaki gezi parkı olaylarında protestoculara destek verirken polis müdahalesi ile hayatını kaybetmiştir. Onun adını yaşatmak için kurulan ALİKEV üzerinden öğrencilere burs verilmektedir. Hatay’da 1994’de dünyaya gelen Korkmaz, gezi olayları sırasında Eskişehir’de hayatını kaybetti. Ancak verilen burs ile yeni gençlerin eğitime devam etmesi destekleniyor.

ALİKEV fonunda toplanan paralar ile lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimi destekleniyor. Karşılıksız verilen burs için her sene daha fazla öğrenci seçiliyor. Korkmaz’ın memleketi olan Hatay’ın girişimi olması sebebiyle Hatay’lı öğrencilere öncelik tanınıyor. Bu kapsamda bu sene 87 öğrenciye daha burs verilecektir.

Lise burs başvuru formu için tıklayın.
Üniversite burs başvuru formu için tıklayın
Üniversite ara sınıf burs başvuru formu için tıklayın. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.