Amerikan Arabaları ve Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Amerikan Arabaları ve Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

Yurtdışına çıkmış ve Yolunuz Amerika’ya düşmüşse, Amerikan arabaları içerisinde sevdiğiniz bir model aracı kiralık olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Amerika’ya gitme sebebiniz ister Work and Travel isterse de seyahat amaçlı olsun, araç kiralarken dikkat etmeniz gereken konuları atlamanız gerekir. Yazımızı bu konuda deneyimli olan kişilerin görüşlerini dikkate alarak yazdık ve Amerika’ya giden kişilerin de araba kiralarken faydalanabileceği bilgilere yer verdik.

WAT Öğrencilerine Kiralı Araç Sorunu
Work and Travel için Amerika’da bulunan öğrencilere, firmalar tarafından araç kiralamak kısmı biraz sorunlu olabilmektedir. Aracı kiralamak için ilk önce internet üzerinden yapılan online başvuru sırasında herhangi bir sıkıntı çıkmazken, aracı kiralamak için ofise gittiğinizde Work and Travel öğrencisi olduğunuzu anlayan firmadaki çalışanlar iki kat daha fazla ücret ile de aracı size kiralamaya çalışması muhtemeldir.

İnternet Onayı
ABD de yaşamak her ne kadar güzel olsa da bazı şeyleri bilmeniz gerekir. Bunlardan birisi de kesinlikle işinizi sağlama almak olacaktır. Araç kiralarken de internet üzerinden aracın fiyatını onaylama işleminin ardından ofisi de aranmalı ve internet fiyatını teyit ettirmelisiniz.

İletişi Kurulan Kişiyi Not Al
Work and Travel öğrencisi olarak veya Amerika’ya herhangi bir sebep ile gitmiş olan bir kişi olarak, ABD araba markaları veya hoşunuza giden diğer marka araçlardan birini kiralamak için iletişim kurulan kişinin ismi mutlaka not alınmalıdır. Böylece ofise gittiğinizde bütün aşamalar tekrardan başlamaz ve karşınızdaki kişi size aynı soruları yöneltmek zorunda kalmaz.

Resmi Firma Tercihi
Amerika’da yaşamak, birçok alternatife sahip olmanızı da sağlamaktadır. Fakat araç kiralama için anlaşma yaptığınız kişilerin firma olmasına dikkat etmeniz gerekir. Amerika’da kiralık araç bulacağınız firmalar haricinde farklı yerler olsa da kaza veya aracın başına istenmeyen durumlar geldiği takdirde, firma dışında sıkıntı çekme ihtimaliniz daha yüksektir.

Fleet İnsurance Kontrolü
Fleet İnsurance ile aracın kazaya karışması durumunda, kendinizin güvende olmanızı sağlar. Bu durum büyük firmaların bünyesinden kiralanan araçlarda büyük çoğunlukla bulunurken, küçük araba firmaları için kiralama sırasında özellikle kontrol edilmelidir.

Visual İnspection
Bu işlem aracı teslim ederken yapılmalıdır. Kiralanmış olan ABD araba markaları veya firmanın bünyesinde bulunan diğer markalara ait araçlar kiraladıktan sonra geri teslim edilirken mutlaka gerekli işlemin yapılması gerekir. Yoksa daha sonraki süreçte küçük kazalar size mal edilebilir.

Maddeleri Netleştirin
Work and Travel öğrencisi olarak veya geçici süreliğine ülkeye farklı sebeplerden dolayı giriş yapmak isteyen kişilere firmaların aracı kiralarken zorluk çıkarmalarının asıl sebebi, kiralanan araç ile eyaleti veya ülkeyi terk etme durumunu bulunmasından dolayıdır. Bu yüzden Amerika’da yaşamak ve dışarıdan gelmek arasındaki farklar kiralık araç sektöründe de kişinin işini halletmesi için süreci etkilemektedir. En başta aracı kiralarken, sorun çıkarabileceğini düşündüğünüz tüm konuları firma ile konuşmalısınız.

 

Yorum Yap