Kadın Çalışmaları Derneği Sen de Anlat Platformu ve #METOO
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Kadın Çalışmaları Derneği Sen de Anlat Platformu ve #METOO

0

Sen de Anlat Platformu tarafından hazırlanan sohbete davetlisiniz. Bu hafta 5 Mart Cuma akşamında instagram üzerinden bu diyaloga sizler de dahil olabilirsiniz. Peki ama bu sohbette neler masaya yatırılacak?

Kadın çalışmalarının önemi, cinsel taciz, kadın dayanışması ve kamusal alanda cinsel taciz konu başlıkları üzerine karşılıklı olarak sohbet tarzında bir çalışma yapılacaktır. 

Kadın Çalışmaları Derneği ve Sen de Anlat Platformunun yapmış olduğu güzel çalışmaların bir yenisi olarak dikkatleri üzerinde toplayan bu diyalogun toplumda üstü örtülmeye çalışılan pek çok konu gibi kamusal alanda taciz konu başlığını ilgilendiriyor olması da ayrı bir güzellik olarak dikkat çekiyor.

Kimler Olacak

Sende Anlat Platformu Koordinatörü olarak Gizem Dikmen bu sohbeti yönlendirecek kişi olarak dikkat çekiyor. Kadın Çalışmaları Derneği Toplumsal Cinsiyet Uzmanı Aysun Töngür Katmer ise bu konuda neler yapmamız gerektiğini, neleri yanlış yaptığımızı ve nasıl bir yol izlememiz gerektiğini bize açıklayan kişi olacak.

Sessiz Kalma

Her zaman için kadın dayanışmasının önemine vurgu yapılan bu konu başlıklarında sohbetler, eğitimler, seminerler düzenleyen ve insanları bilinçlendirmek için çalışmalarına durmaksızın devam eden Kadın Çalışmaları Derneği ve Sende Anlat Platformuna bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz. 

Toplum içerisinde hiç kimsenin yalnız değildir. Bu iki platformda bu konuyu bize son derece güzel bir şekilde hatırlatıyorlar. 

Nasıl Katılabilirim

Aşağıda bulunan link aracılığıyla saat 20:00’da online olarak instagram üzerinden bu sohbete dahil olabilirsiniz. 

https://www.instagram.com/p/CL9Hqc7AJtW/?igshid=18bhawjvahfyc

Yorum Yap