Fikirfeza Gençlik Hackathonu Başlıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Fikirfeza Gençlik Hackathonu Başlıyor

0

Sivil Düşün, gençlerin aktif şekilde vatandaşlığı bütün toplum açısından teşvik edecek yöntem ve yollar üretmelerine imkan sunmak istiyor. Ve bu amaç doğrultusunda bir hackathon buluşması düzenliyor. İmeceLAB desteği kapsamında gerçekleşecek olan FikirFeza Gençlik Hackathonu, fikirleriyle toplumun sorunlarına hem yaratıcı hem de yenilikçi çözümler sunacak 15 ile 30 yaş aralığındaki herkesin katılım sağlaması bekleniyor.

  • Başvurular 4 ile 24 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak.
  • Jürinin yapacağı değerlendirme sürecinin sonunda, başvuru yapan kişiler arasından 150 tane katılımcı kabul edilecek.
  • Yarışmacı olan takımlar, belirli bir hak alanını seçip, ilgili alanda yaşanan problemlere özgürce çözüm üretmeye çalışacaklar.
  • Proje üretim süreci, sanat, eğitim, medya ya da teknoloji araçlarından biri seçip gerçekleşecek. “Bu dört tane aracın sunmuş olduğu hangi olanaklar aktif vatandaşlığın sahiplenilmesi ve yaygınlaşmasına katkı sağlayabilir?” Takımlar projelerinde, bu soruya yanıt arayacak şekilde çalışmalar yapacak.

Birincilik Ödülü

10 bin €uro değerinde destek (görsel tanıtım malzemesi, seyahat, toplantı ve ekipman kiralama gibi alanlarda toplamda altı ay içinde kullanılmak üzere, Sivil Düşün tarafından verilecek ayni destek ile uzman desteğini içerir)

İkincilik Ödülü

7 bin 500 €uro değerinde destek (görsel tanıtım malzemesi, seyahat, toplantı ve ekipman kiralama gibi alanlarda altı ay içimde kullanılmak üzere, Sivil Düşün tarafından verilecek ayni destek ile uzman desteğini içerir)

Üçüncülük Ödülü

5.000 € tutarında destek (6 ay içerisinde kullanılabilecek, görsel tanıtım malzemesi, seyahat, toplantı ve ekipman kiralama gibi alanlarda verilebilecek Sivil Düşün tarafından karşılanan destek miktarı ve uzman havuzundan gereken oradan danışman)

Detaylı bilgi ve başvuru formu için; https://www.sivildusun.net/fikirfeza-seni-cagiriyor-sinirsiz-dusun-bir-arada-uret/

İnstagram adresi; https://www.instagram.com/p/CP0a0_Egn3p/?utm_medium=copy_link

 

 

Yorum Yap