‘’KLASİK MANTIK’’ DERSİNDE YARDIMCI OLACAK GÖNÜLLÜLER ARANIYOR!
 1. Ana Sayfa
 2. Eğitim / Burslar

‘’KLASİK MANTIK’’ DERSİNDE YARDIMCI OLACAK GÖNÜLLÜLER ARANIYOR!

0

       Gönüllülük tanımı: Dezavantajlı grupta bulunan ve bölgelerde yaşayan bir öğrenci grubuna * Klasik Mantık dersinde sadece bir kereye mahsus 45 dakikalığına yardımcı olunması.

      Dezavantajlı grup tanımı: Toplumda yetersiz koşullarda içinde yaşayan ve bu koşullara bağlı olarak bazı yetersizliklerle baş etmek durumunda kalan gruplar dezavantajlı gruplar olarak tanımlanabilir. Günümüzde ülke çapında devlet tarafından belirlenmiş belirli standartlara uygun müfredat ve kazanımlar ışığında eğitim – öğretim faaliyetleri devam etmektedir. Belirlenen standartlar çoğu öğrenci için geçerli ve yeterli olsa da gerek sosyo-ekonomik, kültürel ve gerekse de bireysel sağlık sorunları açısından engelleri bulunan öğrenci topluluklarına standart uygulamalar yeterli gelmemektedir. Bu türdeki öğrenciler eğitim bilimlerinde “dezavantajlı öğrenciler” olarak adlandırılmaktadır. Diğer öğrencilerle karşılaştırıldığında “dezavantajlı” durumda olan ya da dezavantajlı duruma düşmeye yakın “risk altında” bulunan öğrenci topluluklarını okul kültürü, sosyal yaşam ya da akademik açıdan desteklemek adına standart uygulamaların dışında okulların ve uygulayıcı olarak öğretmenlerin sorunun kaynağına uygun olarak daha yenilikçi – katılımcı bir tutum sergilemesi gerekmektedir.

      Klasik Mantık dersinde incelenecek bazı başlıklar şunlardır:

1.Terimler

2.Terimlerde Kullanma ve Anma

 1. Terimlerin Nesnelerle Olan İlişkisi
 2. Önermeler ve mantıktaki yeri
 3. Ayrık ve Bileşik İfadeler
 4. Önermelerde Dağıtıcılık
 5. Çıkarımlar, Doğrudan Çıkarımlar ve Denetlenme Yöntemleri
 6. Dolaylı Çıkarımlar ve Denetlenme Yöntemleri
 7. Zincirleme Kıyaslar
 8. Zincirleme Kıyasların Denetlenmesi
 9. Kıyaslar ve Denetleme Yöntemleri
 10. Çoklu Öncüllü Kıyaslar ve Denetleme Yöntemleri
 11. Formel Yanlışlıklar
 12. Formel Olmayan Yanlışlıklar

**Gönüllü olabilecek kişiler bu emeğinin karşılığında yıl içerisinde Türkiye’de gerçekleşecek bir projede uçakla ulaşım, otel konaklaması ve lüks restoranda yemek masrafları karşılanarak ağırlanacak olup, adeta tatil konforunda bir ödül kazanacaklardır.

Son başvuru Tarihi: 28 Haziran 2021

*Önemli Bilgi:

Başvuru için uygun değilseniz bile gönüllülerin bulunmasına doğrudan yardımcı olan kişi de aynı ödülden yararlanabilecektir. Daha açıklayıcı olmak gerekirse, Klasik Mantık dersinden anlayan aile bireyiniz, akrabanız, arkadaşınız, hocanız vb. tanığınız olup bu kişiyi gönüllü olmak için çalışmaya yönlendirmeniz durumunda bu ödüle sahip olabilirsiniz. Böyle bir durumda başvuru formunda belirmeniz yeterli olacaktır.

Hızlı bir şekilde gönüllülere ulaşabilmek adına başvuru formunu çevrenizde de paylaşmanız rica olunur. Özellikle *SOSYOLOJİ, * FELSEFE, *PSİKOLOJİ bölümleri gibi öğrenci gruplarında paylaşılması rica olunur.

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU: https://forms.gle/D4NMrUJpvb642HaQA

Yorum Yap