Çölyak ve Çocuk Konu İzleme Çalışması
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Çölyak ve Çocuk Konu İzleme Çalışması

0

Avrupa Birliği İzleme Ağı, bu hafta #izlemedeyiz hastagi ile çalışmalarına devam ediyor. Mikro Proje Teknik Desteği Deneyim Paylaşımı ve İzleme Raporu Sunumu köşesinde Çölyak ve Çocuk Konu İzleme çalışması yer alıyor. 

Ne Zaman Yapılacak

Online olarak gerçekleştirilecek olan bu program 19 Mart 2021 tarihinde saat: 21:00’de Zoom uygulaması üzerinden tamamlanacaktır. Bunun için birden fazla link aracılığıyla ilgili link ve kayıt olma konu başlıklarına ulaşabilirsiniz. Yazımızın sonunda ilgili linkleri paylaştık.

Çölyak Hastalığı Hakkında

Genel olarak Avrupa Birliği projeleri içerisinde kendisine yer bulmayı başaran Çölyak, pek çok gıdanın içerisinde bulunan glüten isimli proteine karşı hassas olan kişilerde görülmektedir. Bu protein buğdaydan arpaya ve çavdara kadar bütün temel gıda maddelerinin içerisinde yer aldığı için Çölyak hastaları beslenme konusunda zorluk yaşarlar. Bu bir bağışıklık sistemi rahatsızlığı olduğu için ve glüten içermeyen gıdalara ulaşım zor olduğu için detaylı bir inceleme ve çalışma yapılması da şarttır. 

Milli Proje Teknik Destek Programı

Çocuk haklarında çölyak isimli çalışma kapsamında izleyicilerin bu durumu nasıl raporladıkları ve bu süreç hakkında deneyimlerin paylaşıldığı çalışmaya aşağıda bulunan link aracılığıyla ulaşabilirsiniz. 

Katılım Hakkında

Bu proje ve genel anlamda çölyak hastalığı ile ilgili yapılan çalışmaları takip etmek için https://www.instagram.com/colyakorganik/ adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Katılım 19 Mart Cuma saat 21:00’den önce kapanacağı için kısa bir süre önce Zoom üzerinden giriş yapmanızı tavsiye ederiz. 

Yorum Yap