Sivil Hareket 2021 ve Ötesi
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Sivil Hareket 2021 ve Ötesi

0

Sivil Düşün hareketi, 3 – 4 – 5 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak olan dijital foruma sizleri de davet ediyor. Hem sivil düşün hareketi hem de dijital forum hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın sonunda yer alan linkleri kullanabilirsiniz. Peki ama sivil düşün nedir? Neler yapar? Bu sorunun cevabına birlikte göz atalım. 

Sivil Düşün Neler Yapar

Hak ve özgürlüklerinden bir sebepten dolayı mahrum kalan kişiler için kurulmuş bir harekettir. Mahrum bırakılmış kişi yada grupların yardımına koşan ve onların güçlenmeleri için çalışmalar yapan bir sivil toplum hareketi olarak ön plana çıkar.

Sivil Düşün genel olarak toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla herkes tarafından bu kişilerin sahiplenilmesi için hak odaklı çalışmalar yürütür.

Yürüttüğü Çalışmalar Hakkında

Etkili iletişim, savunuculuk, izlemeyi etkin şekilde yapabilme gibi pek çok konu başlığında kaynak ve uzmanlık sağlamaktadır. Genel anlamda zor durumda olan kişi ve gruplara sahip çıkmak ve onların mahrumiyetlerini ortadan kaldırmak için kurulmuş bir harekettir. 

Neden Sivil Düşün

Bu sorunun cevabını Sivil Düşün’ün internet sitesinden bir söz ile vermek istiyoruz: Sivil Düşün koltuk değneği değil, yol arkadaşı olmak ister. Bu sebeple faaliyetlerine katılmak ve destek vermek için internet üzerinden araştırma yaparak sivil düşün hareketi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Katılım, bağışçı olma, eğitim ve diğer faaliyetlerine bu sayede ulaşabilirsiniz.

Foruma Nasıl Katılırım

Forum ve Sivil Düşün hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için buradan sivil düşün resmi internet sitesine ulaşabilirsiniz: https://www.sivildusun.net/ 

Sivil Düşün’ün instagram sayfasına göz atmak için: https://www.instagram.com/sivildusun/ adresine göz atabilirsiniz. 

Yorum Yap