e-Gönüllü ile Küresel Amaçlar 6/17 “Temiz Su ve Sanitasayon”
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

e-Gönüllü ile Küresel Amaçlar 6/17 “Temiz Su ve Sanitasayon”

0

Küresel amaçlar, katılımcıları ile birlikte iklim krizinin anlaşılması ve önlenmesine yönelik farkındalık çalışmaları yapmaktadır. Projede belirlenen 17 küresel amaç bulunmakta. 3 önemli işin 2030 yılına kadar bu amaçlar ile başarılması hedeflenmiştir. Bu üç önemli amaç: iklim krizinin önlenmesi, aşırı olan yoksulluğun bitirilmesi, adalet ve eşitliğin sağlanmasıdır.

Belirlenen bu amaçların gerçek olması için insanların bunlardan haberinin olması gerekmektedir. e-Gönüllü kapsamında her ay bu 17 maddenin birine değiniliyor. Bu sayede insanlara amaçlar tanıtılıyor. Etkinliğin 6. ayında siz de buna ortak olabilirsiniz!

Küresel Amaçlar’ın 17 maddesinden biri olan “Temiz su ve sanitasyon” maddesi ile 6. Maddeye değinilecektir. Etkinlikte 3 önemli kişiden sunum ve konuşma olacaktır:

  • Tarık Bayar, su krizi ile mücadele için Finish’in düzenlediği Finish Su Endeksi “Yarının Suyu” projesinin Reckitt Türkiye Hijyen Pazarlama Direktörüdür.
  • Emrah Kurum, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği (SADE)’nin Yönetim kurulu başkanıdır ve Küresel Amaçlar’ın nedenlerini, sürdürülebilirliğin neden önemli olduğunu anlatacaktır.
  • Hayri Dağlı, hem Sosyal Dönüşüm Lideri/ IDEA Univarsal kurucusu hem de TRT Su Savaşları belgeselinde rol oynamakta. Bu etkinlikte temiz suya erişmenin önemi ve küresel su hakkında konuşacaktır.

Siz de 17 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’da başlayacak olan 6/17 Küresel Amaçlar #FarkındaMısın? Etkinliğine katılabilirsiniz. Bu etkinlikte “Sürdürülebilirlik” ve “Temiz Su ve Sanitasyon” amaçları hakkında konuşulacak, su krizi karşısında çözümler üretilecektir. 2030 yılına kadarki olan hedeflerden bahsedilecek ve de herkes ne yapabileceği hakkında konuşacaktır.

Etkinliğimiz sonunda katılımcılara sertifika verilecektir. Siz de Küresel Amaçlar hakkında farkındalığa sahip olmak ve farkındalık yaratmak için etkinlik formunu doldurarak bize katılabilirsiniz!

Başvuru Formu için: https://forms.gle/NYKm4DZ845pfyrJS7
Sosyal medya hesapları: https://linktr.ee/egonullu
İletişim:
[email protected]

Yorum Yap