Haydi çocuklar Youtube’a, Youtube’da #ÇocuklarBağlantıda
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Haydi çocuklar Youtube’a, Youtube’da #ÇocuklarBağlantıda

0

23 Nisan 2021 Cuma günü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak amacıyla bütün çocuklar Youtube’a bekleniyor.

Habitat Derneği, Türkiye Vodafone Vakfı’yla beraber dijital dönüşüme öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle birlikte güçlendirerek kodlama bilincini yaymak amacıyla 2016 yılında bir araya geldi.

“Yarını Kodlayanlar” projesi ile bugüne kadar kodlama eğitimleri ve çocuk hackathonlarıyla toplamda 154.212 çocuğa erişildi.

Bu etkiyi artırmak ve derinleştirmek amacıyla projenin yeni döneminde ‘’Herkes Bağlantıda’’ anlayışıyla çıkılan bu yolda çocuklara verilecek eğitimlere ilave olarak hazırlanan içerikler aracılığıyla yeni dönemde;  gençlere, çocuklara, ebeveynlere ve öğretmenlere de kodlama bilincini yaymak amacıyla hem farkındalık hem de uzmanlık eğitimleri verilecek.

23 Nisan 2021 tarihinde saat 15:00’da gerçekleşmesi planlanmış olan  #ÇocuklarBağlantıda isimli etkinliğe başta çocuklar olmak üzere tüm herkes davetlidir.

Peki etkinlikte neler olacak?

  • Karikatür çizmeyi öğreniyorum etkinliği
  • Dans eden karakterler etkinliği
  • Scratch ile Kodlama Saati
  • Deney Saati;
  • Yangın Söndürme Deneyi
  • Nefessiz Balon Şişirme Deneyi

gibi birbirinden değişik ve ilginç konularda hem eğlenceli hem de öğretici etkinlikler gerçekleştirilmesi amaçlandı.

Etkinlik sırasında hep birlikte eğlenmek, üretmek ve öğrenmek amacıyla 23 Nisan tarihinde instagram sayfası üzerinden hem post hem de story olarak paylaşılacak malzemeleri hazırlayıp o şekilde ekran başına gelmeleri önerilir.

Etkinlik gün ve saatinden hemen önce etkinliğin hatırlatılması için mesaj almak isterseniz lütfen öncesinde hatırlatıcı formunu doldurunuz. 

Detaylı bilgi ve başvuru formu için: [email protected]

İnstagram adresi: https://instagram.com/habitatdernegi?igshid=y15quc3kpi9y 

Yorum Yap