Türkiye Ulusal Ajansı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
  1. Ana Sayfa
  2. İş ve Staj Fırsatları

Türkiye Ulusal Ajansı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

0

TC Dışişleri Bakanlığı Avrupa Başkanlığının alakalı kuruluşu olan Türkiye Ulusal Ajansı tarafınca 375 sayılı kanun hükmünde kararnamenin ek olan 23 ve 27nci maddeleri kapsamında idare hizmet sözleşmesi dahilinde çalışma sağlayacak, hem yazılı hem de sözlü olarak iki kademede giriş sınavı yapılması planlanıyor.

Bu sınav neticesinde 58 tane uzman yardımcısı, 2 tane avukat, 15 tane büro görevlisi ve 5 tane sekreter alımı olacaktır. Başvuru tarihleri ise 26 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 şeklinde belirlendi. Başvuru online olarak yapılacaktır.

Sınava katılım sağlamak için bazı koşullar vardır. Her kadro için bu koşullarda farklılıklar görülebilir. Ayrıca sınav giriş için de birtakım belgelerin hazırlanması gerekir. Bunları da eksiksiz bir şekilde hazırlamanız önem arz eder.

Yapılan başvuruların ve gerekli belgelerin incelemesi yapıldıktan sonra yazılı giriş sınavı için uygun görülen adayların isimleri 25 Mayıs 2021 tarihinde resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. Yayınlanan duyurunun haricinde ekstra bir tebligat gönderimi söz konusu değildir.

Yazılı giriş sınavının tarihi 5 Haziran 2021 Cumartesi günüdür. Sınav saati ise 10.00 şeklindedir. Yazılı sınav Ankara’ya yapılacak. Bu sebeple sınava girmeye hak kazanmış olan adayların gerekli belgelerini 31 Mayıs 2021 ile 5 Haziran 2021 tarihleri arasında sisteme yüklemeleri gerekir.

Detaylı bilgi için: https://www.ua.gov.tr/haberler/personel

İnstagram adresi: https://instagram.com/ulusalajans?igshid=qmxci78pp97n 

Yorum Yap