Çevrimiçi Doğa Eğitim Programları Başlıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Çevrimiçi Doğa Eğitim Programları Başlıyor

0

TEMA Vakfı Hakkında

Türkiye’nin iki saygın iş adamı, Hayrettin Karaca ve A. Nihat Gökyiğit, uluslararası arenada henüz çok yeni olan çevre koruma kavramlarını Türkiye’ye kazandırmaya ve hayatlarını adadıkları doğa korumayı örgütlü hale getirmeye karar verdiler. Erozyon ve çölleşme ile mücadele Türkiye’de acilen müdahale edilmesi gereken konular olmaya başlamıştı. Bu nedenle bu iki doğasever, konunun hassasiyetini iş dünyasının diğer liderlerine açtı ve 11 Eylül 1992 tarihinde Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nı kurdu.

Çevrimiçi Etkinlik

Geçmişten günümüze dek doğamızı koruma, doğal alanlarda bilinçli davranış vb. birçok konuyu toplumumuza yansıtan profesyonel kuruluşun pandemi döneminde doğal hayata etkileri durmuyor. 

Yayınladıkları duyuru;

“Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ve Türkiye İş Bankası desteği ile uyguladığımız Minik TEMA ve Yavru TEMA Eğitim Programlarımızla 81 ilde yaklaşık 175.000 çocuk bu yıl çevrimiçi olarak doğa eğitimlerine kavuşuyor.

Gönüllü öğretmenlerimizin öğrencileriyle uyguladığı programlarla çocukların doğayı yakından tanımalarını, doğada daha çok zaman geçirerek merak duygusuyla keşfetmelerini ve gözlem yapmalarını amaçlıyoruz.

Öğrencileriyle eğitim programlarını uygulamak isteyen öğretmenlerimizin [email protected] adresinden bize ulaşmasını rica ediyoruz.”

TEMA Vakfı, doğasever bir toplum ve gelecek için destekçi öğretmenlerini bekliyor.

Yorum Yap