Base 2021 Başvuruları Başladı
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

Base 2021 Başvuruları Başladı

0

BASE 2021; Türkiye’de yer alan üniversitelerin heykel, resim, fotoğraf, baskı, video, geleneksel Türk sanatları, görsel iletişim tasarımı, grafik tasarım, animasyon, seramik ve cam ile tekstil bölümlerinden 2021 yılı içinde mezun olmuş ya da olacak olan hem lisans hem de lisansüstü öğrencilerinin başvurularına açıktır.
Mezuniyet tarihi 1 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında olması gerekir. Özel ve zorunlu nedenlerden ötürü mezuniyeti Ocak 2022 yılında gerçekleşecek olanların da başvuruları da değerlendirmeye alınabilecektir.
Tekstil bölümünde hazır giyim/moda tasarım kategorisinde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Tekstil malzemelerini sadece yapıtlarında sanatsal ifade aracı olarak kullanan, tekstil bölümünün bu kapsamdaki alt dallarından baskı tasarımı ya da yüzey tasarımı gibi farklı alanlarda çalışmalar sunan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Base 2021 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Base 2021 başvurusunun kesin kabul olması ve sergilenme hakkının elde edilebilmesi için adayların mezuniyet durumları fakülte/bölüm başkanları aracılığıyla teyit edilecektir.
Adaylar, BASE’e 1 ile 3 tane çalışmayla başvuru yapabilirler. Her bir ayrı çalışma için ayrı başvuru formu doldurulması gerekir. Çok parçadan oluşan seri çalışmalarda ise tek bir başvuru şeklinde yapılmalıdır.
Başvuruların 20 Haziran saat 23:59’a kadar yapılmış olması gerekir. Bu tarih ve saat sonrasında yapılmış olan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Sergilenmeye hak kazanmış olan eserler, toplamda 2 aşamalı bir değerlendirmeyle belirlenecektir. Ön eleme aşamasının sonrasında gerçekleşecek olan jüri değerlendirmesinin ardından seçili eserlerin sahipleri BASE tarafınca Ağustos ayı içerisinde web sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Detaylı bilgi ve başvuru formu için tıklayın.

 

İnstagram adresi

 

 

Yorum Yap