TÜBİTAK – Fransa Bosphorus Programı Çağrısı Açıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

TÜBİTAK – Fransa Bosphorus Programı Çağrısı Açıldı

0

Bosphorus Programı ve Öncelikli Olan Projeler

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından arasında mevcut İşbirliği Protokolü çerçevesinde belirtilen, Bosphorus Programı altında ortak araştırma ve çalışma program ve projeleri desteklenecektir. Bir ortak araştırma projesi önermek isteyenistemekte olan Türkiyedeki bilim insanlarının, yapılacak olan projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Fransada bulunan araştırma kuruluşlarında çalışan araştırmacı araştırmacılar ile gerekli olan proje ortağı” alanında anlaşmaları önemle gerekmektedir. Bu bağlamı itibari ile bakıldığında yapılacak olan herhangi bir tek taraflı proje başvuruları doğal olarak kabul edilmeyecektir. Söz konusu olan bu ortak projeler tüm tematik alanlara dair genel itibari ile açık olup, aşağıdaki tematik alanlar çerçevesinde gelen projeler öncelikli olarak desteklenecek olmaktadır:

Sağlık alanı çerçevesi ile işbirliği yapılmasında fayda görülen alt alanlar ile,

Makina İmalat alanı çerçevesi ile işbirliği yapılmasında fayda görülen alt alanlar ile,

Otomotiv alanı çerçevesi ile işbirliği yapılmasında fayda görülen alt alanlar ile,

Tarım alanı çerçevesi ile işbirliği yapılmasında fayda görülen alt alanlar ile yapılacak olan projelere öncelik verilecektir.

Son Başvuru Tarihi

Başvuru zamanı 7 Haziran 2021 tarihinde ve  23:59 saatinde sona erecektir.

Program detayları ve Başvuru Formu

Başarılı bulunmuş olan projelerde yer alan Türkiyedeki araştırma ekipleri için TÜBİTAK tarafından bizatihi, seyahat, yayılım ve bursiyer gibi giderleri karşılamak üzere proje süresi boyunca maksimum olarak 350.000 TL araştırma desteği verilecektir. Çağrı kapsamında ise Proje Teşvik İkramiyesi (PTİ) ve Kurum Hissesi verilmeyeceği belirtilmiştir.

Proje süresi maksimum olarak 24 ay olacaktır.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgiye:   HYPERLINK http://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/ikiliisbirligidestekleri/2509/icerik-2509-fransadisisleribakanligiilebosphorus programi  http://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/ikiliisbirligidestekleri/2509/icerik-2509-fransadisisleribakanligiilebosphorusprogrami ulaşılabilmektedir.

Başvurular için Proje Başvuru Sistemine: https://uidbpbs.tubitak.gov.tr  ulaşılabilmektedir.

Yorum Yap