Meydan Buluşmaları: Afette Kesişen Yollar ve Roller
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Meydan Buluşmaları: Afette Kesişen Yollar ve Roller

0

Sivil toplum kuruluşları, yeni bir diyalog ve müzakere modelini hayata geçirebilmek adına Meydan Buluşmalarında bir araya geliyor. Bu kez, sivil toplumun ve diğer paydaşların afette kesişen yolları ve rollerini konuşmak üzere buluşma gerçekleştirilecektir. 23 Aralık 2020 tarihinde afet hallerinin farklı evrelerinde sivil toplum rolünü, kendi içinde ve paydaşlarla diyaloğunu konuşmak üzere bir araya gelinecek olup, ülkemizin meseleleri üzerine de konuşulacaktır. Bu bağlamda Türkiye’nin meselelerini konuşmak, dinlemek ve müzakere etmek adına afette kesişen yollar ve rollerle alakalı sorulara da birlikte cevap aramak üzere sizler de Meydan’a davet ediliyorsunuz. Meydan’da konuşulacak konuları şu şekilde listelemek mümkündür;

  • Afet öncesinde, afet sırasında ya da sonrasında sivil toplumun atacağı adımlar ne olmalıdır?
  • Olası senaryolar adına sivil toplum, kamu ve farklı paydaşlar olarak önceden hazırlanmak nasıl mümkün olabilir?
  • Afette kesişen hayvanlar, çocuklar, kadınlar, mülteciler vb. gibi çalışma alanlarında nasıl koordine olmak gerekiyor? Özgün ihtiyaç ve çözüm önerileri nasıl görünür hale getirilir?
  • Afetlerde paydaşlar arası diyalog, iş birliği ve kapasite anlamında nasıl eksikler var?

Sivil toplumun toplumsal ve çevresel birçok sorunu sahiplenme, bu tür sorunları keşfetme, tanımlama, gündeme taşıma, bilgi ve çözüm üretmek adına deneyim ve becerilerini paylaşmak için kurulan Meydan’da sizleri de görmek istiyoruz!

Proje Hakkında

Avrupa Birliği tarafından finanse edilmiş ve de YADA Vakfı tarafından yürütülen “Sivil Diyaloğun Güçlenmesi”, sivil topluk kuruluşlarının politika oluşturma süreçlerine katkı sunmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda da sivil toplum kuruluşları Kamu ve Özel Sektör ilişkileri geliştirilerek, bu sektörler arasında diyaloğun daha da güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Etkinlik Tarihi: 23 Aralık 2020 Çarşamba

Etkinlik Saat: 13:30 ve 17:30 arası

Etkinlik Hakkında Bilgi: Gerçekleştirilecek olan etkinlik sivil toplum kuruluşları, girişimciler, platformlar, akademi, yerel yönetim, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımına açıktır. Ancak medya katılımına kapalı olacaktır. Katlımım durumunu sorgulamak, diğer soru ve önerileri de [email protected] adresine e posta olarak ulaştırabilirsiniz.

Etkinlik başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Yorum Yap