Kadın Liderlik Platformu Zirvesi |  ‘Yeni Normalde Kapsayıcılık’
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Kadın Liderlik Platformu Zirvesi |  ‘Yeni Normalde Kapsayıcılık’

0

   En değerli  varlıklarımız, Kadınlar olmadan bir dünya düşünülemeyeceği gibi; onlar olmadan  harikalar yaratmak da mümkün değildir. Kadınları her gün bir adım daha yükseltmek ve seslerini,  başarılarını , varoluşlarını  her gün daha yüksek seslerle duyurmak için oluşturulan bazı  platformlar mevcuttur. Kadın Liderlik Platformu da özel sektördeki kadınlarımızın başarısını ve fikir konusunda önder olmuş isimleri bizlere duyurmaktadır. Oluşturulan düzenli buluşmalar sayesinde karşılıklı olarak görüş alışverişlerinde bulunulmaktadır. 

Bu yıl da Kadın Liderlik Platformu zirvesinde gerçekleşecek olan zirvenin  konusu Yeni Normalde Kapsayıcılık’ olarak belirlenmiştir. Her zaman kadınlarımızın yanında ve destekçisi olan Kadın Liderlik Platformunun temel amacı kadınlarımızın daha dik durmasını sağlamaktır. 

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbiri ile enerji paylaşımı içinde olduğu ve birbirine güç verdiği bir ortam olan TurkishWIN ile operasyonların daha sağlıklı sürdürdüğü belirlenmiştir. UP’s işbirliğinde devam eden çalışmalar ilham vermektedir!

Bugüne kadar Kadın Liderlik Platformu çatısı altında bir çok etkinlik ve proje düzenlenmiştir. Bu etkinlikler sayesinde kadın liderlerimiz birbirlerinden ilham almaktadır. 

Bildiğimiz üzere; Fortune dergisinde;  Amerika’da ilk 500 şirket arasında yapılan araştırmada, ilk 250 şirketin neden diğerlerine göre daha karlı olduğu tespit edilmeye çalışılmış idi.  Araştırma sonunda sadece yönetim kurullarında değil, tüm kademelerde kadınların da eşite yakın oranda yer aldığı görülmekteydi. İşte buna, ‘smartcompanies’ denilmektedir.

Kadınları sosyal açıdan güçlendirmedikçe, eşit fırsatlar sunmadıkça, ekonomiye dahil etmedikçe ne Türkiye için ne de dünya için sürdürülebilir kalkınmadan, ekonomik büyümeden söz edebiliriz. Tek kanatlı kuş nasıl havalanamaz ve yol alamaz  ise kadınların ekonomi anlamında  katkı sağlamadığı ulusların da sağlıklı büyümeleri mümkün değil. Bu uzun ve emek isteyen yolculuk… Hep birlikte kadınların ekonomiye katılımı için yürümeye devam etmeliyiz!…

Yeni Normalde Kapsayıcılık Etkinlik Saati

Başarılı kadınlarla her gün biraz daha ileriye gittikleri Kadın Liderlik Platformu Zirvesi ; 

17 – 18 Şubat 2021 saat 15:00’de gerçekleşecektir.

Etkinlikler kurumların Çeşitlilik ve Kapsayıcılık konularından sorumlu yönetici ve uzmanlarına özel olup, 

LCV ve bilgi için info@kadinliderlikplatformu.org mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap