1. Ana Sayfa
  2. Vlog

Pozitif Düşünen İnsanlar Daha Uzun Yaşıyor

0

Günümüzde bazı insanlar her zaman pozitif düşünürken, bazı insanlar ise hiçbir zaman pozitif düşünmezler. Bununla beraber çoğu insanlarda hem pozitif hem negatif düşünürler. Pozitif düşünmek hayata her zaman olumlu ve iyimser bakmaktır. Adından da anlaşıldığı gibi daima mutlu ve sağlıklı olmaktır. Pozitif düşünmek şüphesiz insan ömrünü uzatıyor. Fakat pozitif düşünmekle birlikte çok iyi bir mizah anlayışı da insanlar da olması gerekiyor. Kısacası sevinçli yaşamak gerekiyor.

Amerika’daki bir üniversitede yapılan bilimsel araştırmalara göre, pozitif düşünen bir insanın daha uzun yaşadığı gözlemlenmiş ve kanıtlanmıştır. Yaşam içerisinde umudunu asla kaybetmeyen, devamlı mutlu olan ve mizahını yüzünden düşürmeyen insanlar daima sağlıklı yaşayacaklardır. Bununla birlikte, daha uzun yaşayacaklardır.

Sürekli iyimser olmak insanlara çok zor ve hatta imkânsız gelebilir. Çünkü devamlı iyimser olmaya çalışmak çaba ve emek ister. Pozitif düşünen insanların daha uzun yaşadığı bir dönemde, elbette daima iyimser olmaya çalışmamız kaçınılmazdır. Pozitif düşünen insanların uzun yaşaması kapsamında hastanelerde de araştırmalar yapılmıştır. Bu bağlamda pozitif düşünmenin ömrü uzatacağı daha çok kanıtlanmış ve kesinleşmiştir. Bunu duyan insanlar ise daha iyimser olmak için kendilerini geliştirmektedir.

Herkesin pozitif ve iyimser olduğu bir dünyada kendimizi bulmamız, belki imkansızdır. Fakat pozitif düşünenlerin daha uzun yaşadığı görüldükçe, bütün herkesin de iyimser düşüneceği elbette aşikâr. Sizde daima pozitif düşünerek, hayatınızda daha mutlu olun.

 

 

Yorum Yap