1. Ana Sayfa
  2. Vlog

Hafta Sonu Yasaklar Nasıl Değerlendirilebilir?

0

Koronavirüs pandemisi, artan vaka sayısı nedeniyle hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Haftanın iki günü kendi kendinize kalıp dinlenmeye, evde yapılabilecek birçok aktivite ile de deşarj olmaya ne dersiniz? Eminiz ki yoğun geçen iş ve hayat stresinden sonra bu size çok iyi gelecek! İşte, hafta sonu yasaklarını en iyi nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda sizlere birbirinden farklı alternatifler…

1 Doyasıya Uyumak

İş ve çeşitli nedenler dolayısıyla erken kalmaktan yoruldunuz mu? O halde uygulanacak hafta sonu yasaklarında doyasıya uyumaya ne dersiniz? Hem ruhunuza hem de bedeninize çok iyi gelecek olan uyku, yasakların kalkmasından sonra da kendinizi daha dinç ve enerjik hissetmenizi sağlayacak. O halde evinizde en sessiz köşeyi bulun ki, aman biri sizi uyandırmasın!

2 Enfes Bir Kahvaltı…

Uykunuzu aldınız! Kendinizi daha iyi hissediyorsunuz! Artık hafta sonunun en güzel yanlarından biri olan geç saate kadar kahvaltı etme fırsatını en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Çıtır çıtır ekmek, taptaze çay ve enfes kahvaltılıklar…  İşe geç kalma telaşınız da yok! Saatlerce kahvaltınızın tadını çıkarabilirsiniz.

3Biraz Sosyalleşmeye Ne Dersiniz?

Hafta sonu yasaklarında sosyalleşmek mi? Bu tabi ki mümkün. Açın bilgisayarlarınızı, tabletlerinizi ya da telefonlarınızı, girin sosyal medya hesaplarınızı! Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızla doyasına sohbet edin. Yeni insanlar keşfedin, arkadaşlarınızın, akrabalarınızın ve hatta yakın aile üyelerinizin paylaşımlarına bir göz atın!

4Sürekli Ertelediğiniz Ev Temizliğini Artık Yapabilirsiniz

Hafta için yoğun bir çalışma temposuna sahip olduğunuzdan evinizin temizliğini uzun süredir ihmal etmiş olabilirsiniz. Hafta sonu yasaklarında yaşam alanınızı daha yaşanabilir ve hijyenik hale getirmeye ne dersiniz? Önünüzde koskoca iki gün var! Dinlene dinlene evinizi çiçek gibi yapabilirsiniz.

5Odanızı Toplama Zamanı

Hafta boyunca dağıttığınız odanızı düzenlemek fena bir fikir olmasa gerek?  Sonuç olarak daha tertipli ve düzenli bir odada istediğin her eşyanın yerini kolayca bulabileceksin! Hafta içi yoğun iş temposu nedeniyle darmadağın olan dolabını, kitaplarını ve odandaki diğer tüm eşyalarını düzenleyerek hem zamandan kazanabilirsiniz hem de daha hijyenik bir ortamda hafta sonunun tadını çıkarabilirsiniz.

6Kitap Okuyun

Kitap okumak kimileri için sıkıcı olabilir. Ancak sizi etkileyecek, sürükleyici bir roman bulduğunuzda hemen okumaya başlamanızı tavsiye ederiz. Bir bakmışsınız kitap bitmiş! Hayata dair yeni şeyler öğrenmiş, bakış açınızı ve ufkunuzu genişletmişsiniz. Ne harika değil mi!

7Yeni Bir Diziye Başlayın

Hafta sonu yasakları uzun sürecek gibi görünüyor. Peki ya yeni bir diziye başlamaya ne dersiniz? Sürekli izlemek istediğiniz ancak çeşitli nedenlerle ertelediğiniz o diziye artık başlayabilirsiniz!

8En Sevdiğiniz Müzikleri Dinleyin, Yeni Şarkılar Keşfedin

E, boşuna dememişler “Müzik ruhun gıdasıdır” diye.” Eminiz ki birbirinden farklı müzik ve şarkılar ile ruhunuzu tam manasıyla doyuracak, zihninizi boşaltacak ve kendinizi çok mutlu hissedeceksiniz! Bir türlü güncellemeye zaman bulamadığınız müzik listenizi de artık güncelleyebilirsiniz. Yeni çıkan hit şarkıları çok seveceksiniz.

9Bakım Zamanı…

Yoğun iş temposu ve stres sizleri öyle bir yordu ki kendinizle ilgilenmeyi unuttunuz. Hafta sonu yasaklarında geçin bir ayna karşısına, saçlarınıza cildinize ve size en iyi gelecek bakım yöntemlerini uygulayın! Unutmayınız ki yaşamak zorunda olduğunuz tek yer vücudunuz!

Yorum Yap