1. Ana Sayfa
  2. Vlog

Pandemi Nedeniyle Ertelenen ve İptal Edilen Etkinlikler

0

Pandemi döneminden ötürü küresel çapta alınan önlemlerden dolayı pek çok küresel etkinlik ertelenmek durumunda kaldı. Özellikle öğrencilerin, gençlerin gitmek için can attığı etkinlikler maalesef ki yapılmayacaklar. Bazıları iptal edilirken bazıları ise yeni umutlarla ertelendi. Sizin için pandemi nedeniyle ertelenen etkinlikler listesi hazırladık. Pandemi sonrası için takviminize bu etkinlikleri ekleyebilirsiniz.

1EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası

4 yılda bir düzenlenen turnuvanın 2020 yılında da yapılması gerekiyordu. Ancak pandemi nedeniyle 1 yıl ertelendi 11 Haziran 2021 için tarih verildi.

2Yaz Olimpiyatları

23 Temmuz 2020 tarihinde yapılması planlanan Yaz Olimpiyatları pandemi nedeniyle ertelendi.4 yılda bir yapılan olimpiyatlar için bir erteleme tarihi verilmedi. Sporcular için gelişmeler önem arz ediyor.

3Coachella Müzik Festivali

Sanatçıları yakından etkileyen pandemi müzik festivallerini de etkiledi. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yapılan festivalde farklı tarzlardan pek çok sanatçı sahne alıyordu. 9 Ekim 2020 tarihinde yapılması planlanan festival iptal edildi.

4Işık Festivali

Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılan bu festivalde ışıklı aydınlatmalarla gösteriler yapılıyor. Aralık 2020 tarihinde yapılması planlanan etkinlik iptal edildi.

5Cannes Film Festivali

Pandemi nedeniyle ertelenen etkinlikler arasında Cannes film festivali de yer alıyor. Festival ertelendi ve 11 Mayıs 2021 tarihi planlandı. Pandeminin o tarihe bitmesi v festivalin yapılması bekleniyor.

6Distortion Festivali

Danimarka’da düzenlenen bu festivalde Kopenhag sokak hayatı ve dans müziği anlatılıyor. Avrupa’nın en büyük festivallerindendir. Mayıs 2020’de yapılacak olan festival tarih belirtilmeden ertelendi.

7Fuji Rock Festivali

Japonya’da düzenlenen bu müzik festivali Naeba kentinde yapılıyor. 3 gün süren açık hava festivali 22 Ağustos 2020 tarihinde yapılacaktı. Ancak maalesef pandemi nedeniyle iptal edilen etkinlikler arasında yerini aldı.

Yorum Yap