Bu Aşkın Geleceğinde Mutlu Çocuklar Var!
  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler

Bu Aşkın Geleceğinde Mutlu Çocuklar Var!

0

    Kurulduğu günden bu yana, üç milyona yakın çocuğa umut ışığı olan Türkiye eğitim gönüllüleri vakfı; bizler kadar şanslı olmayan  çocuklara kaliteli eğitim desteği sağlamaya devam etmektedir . Bu bağlamda 26 senedir, sponsorlarının yanı sıra,  nitelikli bağışçılarının da desteği ile dezavantajlı çocuklarımızın zor günlerine umut olan bir vakıftır. 

   Pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte eğitim hayatının olumsuz etkilenmemesini kendine ilke edinen oluşum, bu alanda verdiği sözlerin altını faaliyetleriyle desteklemektedir. Gerek içerik, gerek yaptıkları alt yapı çalışmaları ile çocuklarımız TEGV sayesinde uzaktan eğitim ve verimli çalışma ile buluşmuştur. 

   Uzaktan eğitim sisteminin daha donanımlı hale gelmesi ve yaygınlaşması  için uğraş veren TEGV;  bu anlamda ‘Yeni Dünya Projesi’ ni başlatmıştır. Bu proje kapsamında köy bölgelerinde yaşamını idame etmeye çalışan çocuklarımıza, internet erişimin mevcut olduğu tabletler sağlanmıştır.  Bilişim, fen bilimleri, İngilizce, matematik, sosyoduygusal öğrenme gelişimi amaçlı eğitimler ve okul destek programlarına erişim de eş zamanlı olarak proje sayesinde kolaylaştırılmıştır. 

   Malumunuz 21. Yüzyıldayız ve dijital dünyanın çocukları olarak, köy çocuklarımızı destekleyen TEGV; yine harika bir proje ile karşımızda Çocuklarımızın daha eşit yahut yakın şartlarda dijital dünyaya adapte olması adına; TEGV ‘BU AŞKIN GELECEĞİNDE MUTLU ÇOCUKLAR VAR!’ adlı kampanya ile miniklerimizin yüreklerine dokunmaya devam ediyor. 

Uzaktan eğitim sürecinde türlü sıkıntılarla karşılaşan miniklerimiz için sevgililer günü de yaklaşırken sevdiğinize gönülden bir armağan sunmak istemez misiniz? 

  Siz de, ‘ Sevgililer gününde ne alınır ?’ diye düşünenlerdenseniz ; Sevgilinize armağan edeceğiniz bu jest ile, bir çocuğun tablet sahibi olmasını sağlarken, sevdiğinize sürpriz olarak ileteceğiniz online sertifikayla onu da bir hayli mutlu edeceksiniz!!

   7 şubat 2021 Pazar akşamı saat 21.00 da Duygu Kaya nın instagram hesabında yapılacak olan; Masterchef finalisti Faruk Batuhan Öner ve Ekin Eylem Ulaş’ın konuk olacağı söyleşi ile bu muhteşem kampanya detaylı olarak sizlere anlatılacak ve aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak!! 

   14 şubat gününe kadar toplanan miktar sonucunda, çocuklarımız için Arçelikten alınacak olan tabletler; hem sevdiğinizin, hem de miniklerin kalbini ısıtacak

Yapılacak pek çok bağış, sevindirilecek pek çok sevdiğiniz var,

BAĞIŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yap