İş Dünyası ve İnsan Hakları Online Eğitimi
  1. Ana Sayfa
  2. Eğitim / Burslar

İş Dünyası ve İnsan Hakları Online Eğitimi

0

10 – 12 Mart tarihleri arasında yapılacak olan İş Dünyası ve İnsan Hakları Online Eğitimine başvurular devam ediyor. Bu eğitimin 10 – 11 – 12 Mart 2021 tarihleri arasında saat: 13:00 – 16:00 saatleri arasında yapılması planlanmaktadır. Etkinliğe zaman kaybetmeden başvurmanız için son başvuru tarihi olarak 5 Mart 2021 Tarihinin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. 

Bu Eğitimde Hangi Konular İşlenecek

Çoğunlukla teorik ve pratik çalışmalardan yararlanılacak olan bu eğitimlerde öncelikle insan hakları izleme becerilerini kazandırma – geliştirme imkanı sunulması amaçlanmaktadır. 

Eğitim dahilinde, İş Dünyası ve İnsan Hakları Rehber İlkeleri Merkezinde büyük firmaların insan hakları sorumluluğu konusunda üstüne düşen konu başlıklarının, devletlerin insan hakları konusunda yapmaları gerekenleri karşılaştırmalı olarak değerlendirmektedir. 

Aynı zamanda iş dünyasında aktif olarak bulunan insanların insan hakları izlemesinde karşılaştığı sorunları ve yapması gerekenleri de eğitim dahilinde incelemek mümkün olmaktadır. 

Aynı zamanda insan hakları etki incelemesini de bu eğitim üzerinden değerlendirme olanağı bulacaksınız. 

Farklı sektörlerde bulunan firmaların insan hakları konusunda değerlendirmelerinin yapıldığı bu eğitime mutlaka katılmanızı öneririz. 

İnsan Hakları ve İş Dünyası Eğitiminde

Genel anlamıyla sosyal hayatta karşımıza çıkan insan hakları ile alakalı tüm konu başlıklarında bu eğitimin son derece olumlu etkileri olduğunu söyleyebiliriz. 

Her ne kadar etkinlik 10 mart tarihinde planlanıyor olsa da son başvuru tarihinin 5 mart olması katılmak isteyenleri yanıltabilir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve farklı konular hakkında aklınıza takılan sorulara cevap bulmak için aşağıda bulunan link aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. 

Etkiniz Nedir

Genel olarak insan hakları izleme çalışmaları için sivil toplum örgütlerine destek veren bir programdır. Bu sebeple aşağıda bulunan linki düzenli olarak takip ederek insan hakları ile alakalı eğitim – sohbet – seminer gibi pek çok farklı seçeneğe göz atabilirsiniz. 

https://etkiniz.eu/

Yorum Yap