Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı Başvuruları Başladı
 1. Ana Sayfa
 2. Eğitim / Burslar

Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri Programı Başvuruları Başladı

0

Anadolu Bursiyerleri Programı, Koç Üniversitesi tarafından sunulan eğitim olanaklarını Türkiye’nin dört bir yanında bulunan ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere sunabilmek adına eğitimde fırsat eşitliğini yaygınlaştırmayı amaç alır.

Nitelikli eğitime erişim kısmında fırsat eşitliği misyonunu hedef alarak 2011 yılı itibariyle hayata geçirilen Anadolu Bursiyerleri Programı, başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversite öğrencisi adaylarını Koç Üniversitesi çatısı altında, aynı zamanda hak ettiği eğitim imkanlarıyla buluşturur.

Adaylık Şartları

Aday olan öğrencilerin;

 • C. vatandaşı olmaları,
 • Eğitim ücretini ödeme konusunda sınırlı imkânlara sahip olmaları,
 • İnsanlık birikiminin ışığı altında hem ülkeye hem de dünyaya katkı sağlama amacı bulunan,
 • Sorumluluk bilincine sahip bireyler olmaları beklenir.

Başvuru için Gerekli Belgeler

 • Başvuru formu internet sitesi üzerinden hem doğru hem de eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 • C. kimlik no’lu nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Ortaöğretim başarısını gösteren belge (9’uncu sınıftan 12’nci sınıfın ilk dönemini kapsayacak şekilde transkript)
 • Ortaöğretim sürecinde varsa alınan bursun kapsamı ve süresine ilişkin detaylı belge
 • Adli sicil kaydı (18 yaşından büyük olan kişiler için zorunludur.)
 • 2 tane referans mektubu (Mektuplardan biri rehber öğretmen tarafınca, diğeri de bir branş öğretmeni tarafınca yazılmalıdır. Referanslar da başvuru sistemi üzerinden talep edilecek. Öğretmenler kendilerine gelmiş e-posta ile doğrudan sisteme girip referans formunu doldurabilirler.)
 • YKS Sonuç Belgesi’nin kopyası (Adaylar, sınav sonuçları açıklandıktan sonra 12 saat içerisinde kendilerine gönderilecek olan bağlantıda bulunan formu doldurup YKS başarı sırasını sisteme girmeli. Ayrıca sınav sonuç belgesini yüklemelidirler.)
 • Ailenin gelir durumunu tam anlamıyla gösteren belgeler (Ebeveynlere iş yerinden onaylı maaş bordrosu ya da maaşı olmadığını gösteren belgeler, emekli aylığını ya da emekli olmadığını gösteren belgeler, serbest çalışan kişiler için gelir vergisi beyannamesi, ebeveynlere ait olan taşınmaz malvarlığını ve kayıtlı olan araç bilgisini gösteren belgeler, kira sözleşmeleri ve ailenin gelir durumuyla alakalı başvuru için önem taşıyan diğer belgeler). Maaş, emekli maaşı, taşınmaz ve araçlara ait olan belgeler e-devletin alakalı sayfasından alınarak sisteme yüklenebilir.
 • Gelirleri ebeveynleri dışında başka biri tarafından sağlanan kişiler, geçimini sağlayan kişinin mali durum belgesini başvurusuna ilave etmelidir.

Önemli Noktalar

Başvuru formunu doldurmaya başladıktan sonra devam etmek için “Kaydet ve Daha Sonra Devam Et” butonuna tıklamanız gerekir. Başvurunuza kalmış olduğunu yerden devam edebilmek için sistem size e-posta aracılığıyla bir bağlantı gönderecek. Bu bağlantı başvuruya başladığınız günden itibaren 30 gün süre geçerli olacak, 30 günün sonunda ise formunuz silinecek. Bu süre zarfını geçtikten sonra başvuru yapmak isteyen adayların yeniden forma başlamaları gerekir.

Başvuru formunda bulunan sayfalar arasında ilerleme yaparken girdiğiniz bilgiler otomatik şekilde sisteme kaydedilir. Formun tamamlanabilmesi adına bütün zorunlu alanların doldurulması gereklidir. Başvuruyu tamamlamak üzere “Gönder” butonuna basan adaylar formda yanlış ya da eksik doldurulmuş alanları görüntüleme şansına sahiplerdir. Tamamlanmış olan başvurular yeniden erişime açık değildir. Bu sebeple tamamlanmış olan başvurular üzerinde tekrardan değişiklik yapmak mümkün olmayacaktır.

Aday öğrencilerin sisteme yüklemiş olduğu dosyalar gizli tutulacak olup, Koç Üniversitesi tarafınca oluşturulacak değerlendirme kurulu kapsamında ön elemeye tabi tutulacak. Ön elemeyi geçen adaylar, tercih döneminde gerçekleşecek olan mülakat sürecine davet edilecekler.

Başvuru süreci ve değerlendirme sonuçlarıyla alakalı bütün iletişimler e-posta yoluyla sürdürülecek. Bu nedenle bütün adayların güncel bir e-posta adresine sahip olmaları gerekir.

Detaylı bilgi ve başvuru formu için; https://anadolubursiyerleri.ku.edu.tr/

İnstagram adresi; https://www.instagram.com/p/CPfrEntlTGj/?utm_medium=copy_link

 

 

Yorum Yap